A MOŻE NAD MORZE? – Warto?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a Ty nadal nie masz pomysłu na wyjazd? Co powiesz na wycieczkę nad polskie morze? Piękne, piaszczyste plaże, zachody słońca i cudowny klimat to tylko niektóre zalety, które sprawiają, że Bałtyk ma tak wielu zwolenników.

Wyjazd nad morze z pozoru wydaje się dobrą opcją jedynie dla osób, które chcą całe dnie spędzać na opalaniu się i leżeniu na plaży. Nic bardziej mylnego! Także miłośnicy aktywnego wypoczynku czy osoby poszukujące wrażeń znajdą tutaj coś dla siebie. Siatkówka plażowa, windsurfing czy kitesurfing oraz liczne koncerty czy festiwale to wizytówki nadmorskich miast. Pomorze oferuje całą gamę miejscowości turystycznych.

TRÓJMIASTO

To największy nadmorski kurort w Polsce. W jego skład wchodzą trzy piękne miasta – Gdańsk, Gdynia i Sopot. Wyjazd tutaj zadowoli zwolenników dużych miast i metropolii. Oprócz morza Trójmiasto ma do zaoferowania liczne atrakcje charakterystyczne dla wszystkich dużych miast. Centra usługowo – handlowe, ekskluzywne restauracje i puby oraz wiele atrakcyjnych miejsc do zwiedzania to atuty, których niektórym może zabraknąć w mniejszych miasteczkach. Najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim to wizytówka Sopotu. W Gdyni warto zobaczyć malowniczy port oraz zwiedzić zabytkowe statki – „Dar Pomorza” czy „Błyskawicę”. W Gdańsku nie można przegapić Rynku oraz pomnika Neptuna, który jest swoistym symbolem miasta. Trójmiasto oferuje także liczne imprezy i wydarzenia kulturalne. Open’er Festiwal odbywający się corocznie w Gdyni to jeden z największych letnich festiwali, który gromadzi tysiące fanów muzyki. Oprócz niego odbywają się inne mniejsze imprezy, jak np. noce kabaretowe. W Trójmieście z pewnością nie będziesz się nudzić. Należy się przygotować jednak na większe wydatki.

PÓŁWYSEP HELSKI

Jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na mapie Polski. To piaszczysty wał składający się z licznych wydm. Piękne plaże i łagodny klimat sprawiają, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc nad polskim morzem. Na Półwyspie Helskim znajdują się trzy miasta – Hel, Jastarnia oraz częściowo Władysławowo. Do głównych atrakcji turystycznych należą tutaj piękne latarnie morskie a także Fokarium we Władysławowie. Miłośników rowerowych wycieczek z pewnością zadowoli ścieżka rowerowa Hel – Jastarnia, położona większości na terenach leśnych.

MIELNO

To jedno z nadmorskich miasteczek, które oferuje liczne atrakcje dla młodzieży. Liczne imprezy, puby oraz kluby to punkty charakterystyczne Mielna. Idealne miejsce dla osób, które chcą się wyszaleć a nie tylko odpoczywać biernie na plaży.

Pomorze to doskonały pomysł na wakacyjny wyjazd. Oprócz miast, które pokrótce zaprezentowałam znajduje się tam wiele kompleksów wartych uwagi. Mam nadzieję, że zachęciłam was do spędzenia tegorocznego urlopu nad Bałtykiem. Polskie morze jest piękne, widoki zapierają dech w piersiach. Ja osobiście bardzo chwalę sobie każdy pobyt nad Bałtykiem, dlatego uważam że nie warto skreślać go z listy wakacyjnych miejsc do odwiedzenia.

Dodaj komentarz