Ah, ten bankomat!

W zeszłym miesiącu miałam problem z bankomatem. Wypłaciłam pieniądze, zabrałam kartę i pobiegłam na tramwaj. Oczywiście nie wzięłam pieniędzy. Na blogu nie pisałam o tym aż dziś żeby od razu móc opisać całą procedurę postępowania wraz z rozwiązaniem.
Tutaj chciałam podziękować czytelniczkom mojego Facebook’owegowalla które od razu pospieszyły mi z pomocą! 🙂
Okazało się że podobne problemy spotykają nie tylko mnie ale też innych, roztrzepanych użytkowników. I właśnie dlatego zasada działania bankomatu jest bardzo prosta. Po podaniu pinu i wybraniu kwoty, najpierw otrzymamy nasza kartę bankomatową. Dopiero kiedy ją wyjmiemy, możemy odebrać gotówkę. Jeśli tego nie zrobimy, zadziała system bezpieczeństwa i już po 15-30sekundach wciągnie pieniądze z powrotem do środka. Niestety bank zaksięguje operację na naszym koncie i trzeba pisać pisma wyjaśniające (jakby nie wystarczyło zgłoszenie przez telefon..).
W takim piśmie należy zawrzeć informację którego bankomatu dotyczyła sytuacja, gdzie się on znajduje, jaką kwotę i o której godzinie wyciągałyśmy. Jak twierdzi Ewa (z nasiona chia sklep) sprawdzane są wtedy nagrania z kamery i jeśli wszystko się zgadza, po około 2-3 tygodniach otrzymujemy zwrot na konto.
Gorzej jeśli podobnie jak ja, szybko pobiegniemy a w ciągu tych kilkunastu sekund ktoś zabierze pieniądze. Wtedy musimy pogodzić się ze stratą.
Zastanawiałam się nad możliwością rozwiązania problemu. I chyba go znalazłam. W końcu na lotniskach montowane są systemy rozpoznawania twarzy. I to właśnie one mogłyby sprawdzać czy przypadkiem nie odeszliśmy nie zabrawszy gotówki. Jeśli to zbyt kosztowne to ograniczy chociaż występowanie takich sytuacji. Np: nad miejscem w którym wkłada się kartę powinien być mały ekran który by się rozświetlał właśnie w momencie wyciągania karty. Widniałby tam komunikat aby nie zapomnieć gotówki.
A może Wy macie jakiś fajny pomysł?
PS. w tej sprawie – ta jest póki co gorąca wiec mam tutaj sporo do powiedzenia – może przydałoby się zrobić większą burzę mózgów? Np: jakiś konkurs. Jeśli ktoś by wpadł na rozwiązanie które można zastosować bardziej globalnie, wygrałby np: samochód.
PPS. Jeśli konkurs zostanie ogłoszony, zastrzegam wykorzystanie 2 pomysłów które opisałam wcześniej!

Dodaj komentarz