Ah, ten bankomat!

W zeszłym miesiącu miałam problem z bankomatem. Wypłaciłam pieniądze, zabrałam kartę i pobiegłam na tramwaj. Oczywiście nie wzięłam pieniędzy. Na blogu nie pisałam o tym aż dziś żeby od razu móc opisać całą procedurę postępowania wraz z rozwiązaniem.
Tutaj chciałam podziękować czytelniczkom mojego Facebook’owegowalla które od razu pospieszyły mi z pomocą! 🙂
Okazało się że podobne problemy spotykają nie tylko mnie ale też innych, roztrzepanych użytkowników. I właśnie dlatego zasada działania bankomatu jest bardzo prosta. Po podaniu pinu i wybraniu kwoty, najpierw otrzymamy nasza kartę bankomatową. Dopiero kiedy ją wyjmiemy, możemy odebrać gotówkę. Jeśli tego nie zrobimy, zadziała system bezpieczeństwa i już po 15-30sekundach wciągnie pieniądze z powrotem do środka. Niestety bank zaksięguje operację na naszym koncie i trzeba pisać pisma wyjaśniające (jakby nie wystarczyło zgłoszenie przez telefon..).
W takim piśmie należy zawrzeć informację którego bankomatu dotyczyła sytuacja, gdzie się on znajduje, jaką kwotę i o której godzinie wyciągałyśmy. Jak twierdzi Ewa (z nasiona chia sklep) sprawdzane są wtedy nagrania z kamery i jeśli wszystko się zgadza, po około 2-3 tygodniach otrzymujemy zwrot na konto.
Gorzej jeśli podobnie jak ja, szybko pobiegniemy a w ciągu tych kilkunastu sekund ktoś zabierze pieniądze. Wtedy musimy pogodzić się ze stratą.
Zastanawiałam się nad możliwością rozwiązania problemu. I chyba go znalazłam. W końcu na lotniskach montowane są systemy rozpoznawania twarzy. I to właśnie one mogłyby sprawdzać czy przypadkiem nie odeszliśmy nie zabrawszy gotówki. Jeśli to zbyt kosztowne to ograniczy chociaż występowanie takich sytuacji. Np: nad miejscem w którym wkłada się kartę powinien być mały ekran który by się rozświetlał właśnie w momencie wyciągania karty. Widniałby tam komunikat aby nie zapomnieć gotówki.
A może Wy macie jakiś fajny pomysł?
PS. w tej sprawie – ta jest póki co gorąca wiec mam tutaj sporo do powiedzenia – może przydałoby się zrobić większą burzę mózgów? Np: jakiś konkurs. Jeśli ktoś by wpadł na rozwiązanie które można zastosować bardziej globalnie, wygrałby np: samochód.
PPS. Jeśli konkurs zostanie ogłoszony, zastrzegam wykorzystanie 2 pomysłów które opisałam wcześniej!

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne