Czy media społecznościowe zawładnęły naszym życiem? 

Nie ukrywajmy- lubimy wszystko dokumentować. Lubimy mieć swój album rodzinny, jakieś pamiątki z podróży, zdjęcia. Lubimy wracać do okresu, który był nam najbliższy, który wspominamy najdłużej i najlepiej. Mówimy ” dla przyszłych pokoleń” czy ” kiedyś, jak będę starsza, przypomnę sobie stare dzieje,albo pokaże dzieciom jak wtedy było”.

Młodzież, również chce wszystko dokumentować. Tylko że dziś, za album służą media społecznościowe.

Facebook, Twitter, Instagram- to tam dziś, młodzi ludzie najcześciej wrzucają swoje fotki. Z różnych powodów. Są to zdjęcia najcześciej z przyjaciółmi, znajomymi,  zdjęcia strzelane z nudów tzw. selfie czy dokumentacja z ostatniego wyjazdu.

   

Co to jest Facebook i do czego służy a także czy potrafimy obejść się bez niego?

 

Wydaje się nieprawdopodobne. Facebook nie tylko jest. To dyskretny przypominacz o urodzinach naszych znajomych. Jest też źródłem informacji, co się u nas dzieje, jakiej muzyki słuchamy, jakie programy oglądamy, gdzie bywamy… Wydaje się, że na tym mogłyby skończyć się funkcje portalu. Ale nie- to dobry sposób na kontakt ze znajomymi, z którymi z jakichś przyczyn nie możemy się zobaczyć, rozmowa z nimi, dyskretne podpatrywanie co się u nich dzieje… Czy jest możliwy dzień bez Facebooka? Pewnie tak, tylko musimy tego chcieć. Istnieje coś takiego jak uzależnienienie od fejsa, ludzie, którzy bez niego nie przeżyją ani jednego dnia. Tacy ludzie muszą w każdej minucie swojego życia śledzić swoich znajomych. Ale facebook przecież ma jeszcze jedną- pewnie znienawidzoną przez większość młodych internautow- funkcję. http://biznesport.pl/uslugi/budowa-portali-spolecznosciowych-portal-spolecznosciowy/ .  Mianowicie zaproszenia do gier i do różnych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Możemy tworzyć różnorakie wydarzenia i zapraszać do nich znajomych, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu przez nas prezentowanym. Ale nie należy zapominać, że to nasz znajomy decyduje, czy chce się wybrać na takie wydarzenie.

 

 

Do celów marketingowych….

 

Ale facebook  nie jest już wykorzystywany tylko i wyłącznie do celów prywatnych. Wiele firm ma swoje strony internetowe, ma też i facebooka.  Mają go prywatni właściciele prowadzący własną działalność, stacje telewizyjne czy miejsca np. dyskoteki, które promują największe wydarzenia. To właśnie z facebooka dowiesz się, co nowego Twoja ulubiona kawiarnia wprowadziła do menu albo kogo zaprosiła. Niektóre kawiarnie ogłaszają na facebooku, także zdjęcia dań czy oferowanych kaw, a także można się dowiedzieć o godzinach otwarcia/zamknięcia lokalu, nowych rabatach, ofertach, zniżkach itp. Wstawiane są też zdjęcia napojów kawowych lub innych smakołyków, które z przyjemnością można zjeść  w lokalu albo zamówić na wynos, by zachęcić potencjalnych klientów. Aż wreszcie, kiedy zechcemy pojawić się w lokalu, adres.

 

Podsumowując….

 

Reklama na facebooku dotrze do większej liczby ludzi niż standardowa reklama. Dobrze wiedzą o tym prywatni przedsiębiorcy jak i właściciele stacji telewizyjnych, którzy zakładają go po to,by przyciągnąć potencjalnych klientów.

Warto go mieć, chociażby  dla wydarzeń dyskotekowych.

Jak to mówią: nie jesteś na Facebooku? W takim razie nie istniejesz!

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne