Czym są systemy ERP?

Myślę, że na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, a poniższy artykuł może pomóc w podjęciu decyzji i wydaniu sądu na temat, czy system Enterprise Resource Planning, czyli planowania zasobów przedsiębiorstwa, będzie korzystny dla danej firmy.

Wiadomo, że każdy marzy o tym, aby zainwestowana kwota chociaż częściowo się zwróciła, nieważne, w co się inwestowało. Należy jednakowoż pamiętać, iż nie każdy zwrot można zmierzyć. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli system ten zostanie wdrożony źle lub wdrożenie się nie uda, przedsiębiorstwo narażone będzie na poważne koszty. Wybór musi więc być rozważony. Czasami po prostu zmieniają się potrzeby na rynku, co również nie zagwarantuje pomyślności.

„Ale co my dokładnie osiągniemy po wdrożeniu ERP?” – ludzie często zadają sobie takie pytanie i bardzo dobrze. Otóż pomoże on zredukować ogólne koszty w zakładzie, a co za tym idzie, zwiększy się sprzedaż, poprawią relacje z klientami, a także można doprowadzić do redukcji poziomu zapasów i kosztów związanych z materiałami. Nie trzeba być dużą firmą, aby wdrożony system okazał się niezawodny i stanowił źródło zadowolenia personelu, klientów oraz szefostwa.

Poprawa w zarządzaniu zapasami jest widoczna np. przy opłatach za magazynowanie, obsługę, ubezpieczenie i podatki, a także szkody i straty, często spotykane. Przepływ materiałów kontrolować jest trudno, nawet bardzo, ale nie jest to niemożliwe. ERP jest w stanie pomóc i praktycznie całkowicie ograniczyć koszty.

Czy i w Twojej firmie dostawy nie zawsze były dobrze planowane? Tak? Przyczyną zapewne było złe zaplanowanie potrzeb. ERP nigdy do tego nie dopuści.

Jeśli nie potrafisz negocjować z dostawcami, nie musisz się martwić. Dzięki ERP uda Ci się osiągnąć rabat w wysokości nawet 5% kosztów zamówienia! Koszty działalności zostaną obniżone, bo w Twoich zapasach nie będzie nadwyżek!

Dzięki ERP zapomnisz o przestojach, powtórzeniach i nadgodzinach. Pomoże on w kontrolowaniu realizacji zamówień i sprawdzaniu wykonywanych zadań pracowniczych. Jest to spore ułatwienie dla kierowników produkcji, którzy mogą wdrażać w pracy skuteczne metody działania, co pomoże zwiększyć jakość pracy, a zarazem jej wydajność.

Dla klienta bardzo ważny jest czas dostawy i jej warunki. Klient musi być usatysfakcjonowany, a wróci i będzie wobec nas lojalny. To ważne, aby nie dopuścić do utraty kontraktów. Nie każdy potrafi też szybko reagować na zmiany w popycie, a ERP pomoże w jego kontroli.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne