Pozycjonowanie stron www Kraków Zabawy edukacyjne Cześci samochodowe Dbajmy o zwierzęta w czasie upałów | informacyjnie.com

Dbajmy o zwierzęta w czasie upałów

5
(1)

Lato i wysokie temperatury to dla jednych powód do radości, dla innych natomiast szczególnie trudny czas, wszyscy jednak powinni zachować ostrożność i zdrowy rozsądek, żeby nie narażać się na szkodliwe działanie słońca i wysokich temperatur. Świadomość ludzi w tym zakresie wydaje się z roku na rok wzrastać, często jednak zapominamy o naszych czworonożnych przyjaciołach.

Tymczasem często zwierzęta trudniej znoszą czas upałów niż ludzie. Warto wykazać się odrobina empatii i sprawić, aby lato nie było uciążliwe również dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy zwierzat zamkniętych w pomieszczeniach bez dostępu do świeżego powietrza, tym bardziej, jeśli są to samochody. Pamiętajmy, że nawet krótki czas spędzony w takich warunkach jest dla zwierzęcia męczarnią. Zamykając zwierzęta w samochodach narażamy się też na straty – wybicie szyby w takim aucie nie podlega bowiem żadnej karze, a to dlatego, że ma to na celu zapewnienie zwierzęciu dostępu do świeżego powietrza.

Dbajmy o to, aby zwierzęta miały dostęp do świeżej wody, zacienionego miejsca, na spacery wybierajmy się rano, bądź wieczorem, kiedy upał nie jest tak dokuczliwy. Nie wahajmy się odwiedzić weterynarza, kiedy widzimy, że nasz pupil szczególnie ciężko znosi wysokie temperatury, szczególnie, jeśli cierpi on na jakąś chorobę.

Miejmy świadomość tego, że zwierzę to nie tylko źródło radości i towarzystwa, to także obowiązki i odpowiedzialność, którą trzeba wziąć na siebie bez względu na wszystko.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ciekawy spływ produkcja teledysku śląsk biuro rachunkowe Pruszków > Młodzieżowe sukienki Pojemniki fermentacyjne Hochbetten Stapelbedden Zegarki na bransolecie