Eliksir młodości, czyli zielony jęczmień. 

Każda z kobiet dąży do zdrowej i pięknej figury. Większość zabiegów upiększających jest bardzo kosztowna, dlatego wiele z nas szuka tańszej alternatywy.  Wystarczy jeden produkt , który pomoże nam się zregenerować od zewnątrz jak i od wewnątrz. Młody jęczmień uprawiany jest ekologicznie, bez dodatkowych substancji wspomagających, podlewany jest  jedynie wodą mineralną dlatego stosowanie go w naszej diecie jest bezpieczne i zdrowe. Amerykańscy naukowcy od wielu lat zajmują się badaniami na temat wspaniałych właściwości trawy młodego jęczmienia. Jest to rodzaj kiełków roślinnych, które mają za zadanie oczyścić i odmłodzić nasz organizm. Jęczmień jest zbierany i ostrożnie przetwarzany, aby nie utracił swoich wartości odżywczych. Można go kupić w formie sproszkowanej lub jako tabletki. Regularne spożywanie tego specyfiku  bardzo korzystnie wpłynie na nasze ciało.  
Zielony jęczmień jest bardzo zdrowy ,zawiera wiele witamin i substancji odżywczych (w tym witaminy C,E,B1,B2,B6), które wzmacniają naszą odporność oraz przeciwdziałają chorobom . Zawiera duże ilości cynku, żelaza, magnezu i wapnia.  Chlorofil zawarty w zielonym jęczmieniu świetnie oczyści nasz organizm , co pomoże nam zgubić dodatkowe kilogramy. Zmieni się nasze ciało i zahamujemy proces starzenia się.   Jęczmień działa również przeciwzapalnie i dezynfekująco, dlatego warto spożywać go przy wszelkiego rodzaju zapaleniach gardła oraz skóry.  Selen zabezpieczy nasz organizm przed wolnymi rodnikami, dzięki temu uchronimy się przed chorobami nowotworowymi. Błonnik wspomoże i ureguluje procesy trawienne. Ta bomba witaminowa zalecana jest również osobom , które mają problem z zaburzeniami gospodarki lipidowej. Roślina ta stosowana jest nie tylko w diecie, ale także w kosmetologii.  Zapobiega powstawaniu trądziku i stanów zapalnych skóry. Dzięki sproszkowanej trawie jęczmiennej możemy zapewnić sobie domowe spa. Wykorzystując  niewielką ilość produktu i jogurtu naturalnego stworzymy maseczkę, która idealnie odświeży naszą cerę. Regularne  stosowanie wygładzi  i zatrzyma proces starzenia się naszej skóry.  Twarz stanie się jędrna i sprężysta. Maseczka zredukuje zaczerwienienia skóry oraz wypryski, które pojawiły się w skutek nieprawidłowej diety oraz poprzez zalegające toksyny w naszym organizmie.  Koktajl z łyżką zielonego jęczmienia dostarcza nam dwa razy więcej wapnia niż szklanka mleka. Warto wzbogacić swój jadłospis jęczmieniem w okresie zimowym, (kiedy  mniej dostępne są produkty strączkowe) i uzupełnić witaminy, które w tym okresie są najbardziej pożądane . Sproszkowanego produktu nie  należy zalewać wrzątkiem, ponieważ może stracić  swoje właściwości i wszystkie ważne dla nas składniki. Musimy jednak pamiętać, że zielony jęczmień ma za zadanie wspomóc odchudzanie, dlatego należy dołączyć do niego zbilansowaną zdrową dietę oraz regularne ćwiczenia. Dzięki przestrzeganiu zasad zdrowego trybu życia i wspomagania się tabletkami lub koktajlem ze sproszkowanego   młodego jęczmienia, poczujemy się pełni energii , zniknie zmęczenie, a nasza cera rozpromienieje.  Roślina ta   nie tylko dodaje energii, ale również poprawia kondycję psychiczną  i wspomaga leczenie  depresji.Wyraźna zmiana widoczna jest już po kilku lub kilkunastu dniach. 
Cena zielonego jęczmienia jest stosunkowo niska w porównaniu do zabiegów , które miałyby na celu zredukowanie tkanki tłuszczowej i odmłodzenie naszego ciała a także całego naszego organizmu.  Warto zainwestować w tego typu produkt dla polepszenia samopoczucia oraz ze względów zdrowotnych.

Dodaj komentarz