GWIAZDORSKIE MIĘDZYZDROJE 

Wakacyjny wyjazd odkładałam do ostatniej chwili wciąż nie mogąc się zdecydować gdzie chcę pojechać. W ostateczności stanęło na Międzyzdrojach – nadmorskim kurorcie, tzw. „mieście gwiazd”. I nie żałowałam!

Międzyzdroje to miasto położone w województwie zachodnio-pomorskim na Wyspie Wolin, blisko granicy niemieckiej. To sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem na wypoczynek dla zagranicznych turystów. Dodatkowo jest bardzo zadbane i pełne różnych atrakcji co wpływa na jego walory turystyczne. Słynie z pięknych widoków, piaszczystych plaż i wyjątkowo ciepłego morza. To doskonałe miejsce na wypoczynek dla każdego – młodszych i starszych, rodzin z dziećmi jak i młodzieży.

Międzyzdroje zachwyciły mnie ogromnymi możliwościami. Kiedy pogoda dopisuje można wypoczywać na pięknej plaży, popijając napoje w beach barze. Możemy leniuchować ale także wypoczywać aktywnie grając w siatkówkę czy biegając brzegiem morza. Jedna z popularnych firm ubezpieczeniowych oferowała także codzienny trening zumby. Z pewnością nie można było się nudzić. Wieczorem warto wybrać się na spacer przez molo i obserwowanie zachodu słońca.

Międzyzdroje zyskały przydomek „miasta gwiazd” nie bez powodu. Stało się tak za sprawą Festiwalu Gwiazd – imprezy zapoczątkowanej w 1996 roku. Udział w niej biorą największe polskie gwiazdy kina i teatru. Obfituje w liczne koncerty i przedstawienia. Także w 1996 roku powstała Promenada Gwiazd – deptak prowadzący do morza, który składa się z płyt z odciskami dłoni polskich gwiazd. Popularny jest także Good Summer Festival, czyli cykl imprez organizowanych w Amfiteatrze w Międzyzdrojach. Trwa miesiąc (zaczyna się na początku lipca) i składa się z koncertów, imprez dla dzieci czy nocnego kina festiwalowego.

Oprócz tego warto zajrzeć do Muzeum Figur Woskowych, w którego skład wchodzi aż 110 postaci. Niewątpliwą atrakcją jest także Woliński Park Narodowy, który jest spokojną alternatywą zatłoczonej plaży. Nie można przegapić Zagrody Żubrów, która znajduje się w środku lasu. Oprócz tego można zwiedzić także Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego.

Międzyzdroje zachwyciły mnie swoim klimatem. Różnią się od innych nadmorskich miasteczek, w których byłam. Nie są tak jak inne przepełnione straganami z pamiątkami i innymi drobiazgami. Na każdym kroku znajdują się kafejki, budki z lodami, puby czy restauracje. Nie brakuje także moich ulubionych salonów gier. Piękne widoki i moc atrakcji sprawiają, że Międzyzdroje zyskało miano mojego ulubionego nadmorskiego miasta. Z pewnością jeszcze tam wrócę.

Dodaj komentarz