Idealny manicure

Dziś temat który powinien zainteresować każdą panią. Wiem że są specjalistyczne serwisy omawiające zagadnienia związane z manicure i pedicure jednak bardzo często albo mają bardzo rozrzedzoną wiedzę na dziesiątki artykułów albo są wyjątkowo nierzetelne – tak jakby pisała je osoba która nie miała z pielęgnacją paznokci nigdy nic wspólnego. Dodatkowo skoro już tu jesteście, nie będziecie musiały szukać nigdzie dalej. Mam nadzieję że przedstawiona wiedza się przyda 🙂

Pierwsze i najważniejsze: pielęgnacja paznokci u rąk (manicure) i u stóp (pedicure) to dwie zupełnie odrębne dziedziny. Ze względu na ich różną twardość oraz codzienne warunki w których się znajdują, zabiegi powinny mieć z goła inny charakter. Dziś postaram się udzielić kilku podstawowych porad dotyczących dłoni, stopami zaś zajmę się w jednym z kolejnych wpisów.

Nasze paznokcie często się łamią. Innym razem drobne pęknięcie powoduje że nim odzyskamy pierwotny, zdrowy wygląd, mijają tygodnie. W takim wypadku najwygodniej i najbardziej estetycznie będzie użyć tipsów. To specjalne plastikowe nakładki naklejane na paznokcie. Bez obaw: produkty dostępne w sklepach mają dziesiątki mikro otworów dzięki którym skóra i paznokieć mogą oddychać. Dodatkowo sam klej “trzyma” maksymalnie 2-4 tygodnie więc nie powinniście mieć problemów ze zdjęciem tipsa kiedy ten się np: porysuje. Można też kupić kleje jednodniowe które można rozpuścić zanurzając palce w specjalnym roztworze: to idealne rozwiązanie dla jednodniowej kreacji.

Zanim jednak zdecydujemy się na tipsy, pomyślmy czy lepszym rozwiązaniem nie było by użycie lakierów które nie tylko ochronią ale też utwardzą paznokieć, dodatkowo go kolorując. To właśnie na niego można przykleić malutkie grafiki dostępne w każdej drogerii. UWAGA: należy wtedy korzystać ze specjalnych lakierów: mają one inną twardość i bardziej chropowatą powierzchnię niż standardowe.

Chciałabym też wspomnieć o pielęgnacji: moja znajoma pracuje w gabinecie kosmetycznym i według jej relacji to najczęstszy problem klientek. Paznokcie są niezadbane i mocno zniszczone. Aby tego uniknąć, codziennie wieczorem smarujmy dłonie kremem. Nie ma tutaj większego znaczenia czy będzie to wyspecjalizowany krem do paznokci czy zwykły krem do rąk: dużo ważniejsza jest regularność. Jego nawilżające właściwości spowodują że delikatne skórki wokół paznokcia nie będą robiły się twarde (znacie to uczucie – właśnie ich wygląd odbija się na reszcie dłoni). Dodatkowo jeśli je usuwacie, musicie to robić regularnie. Raz wycięta skórka odrośnie dużo grubsza i brzydsza. Aby zniwelować ten stan rzeczy, należy przeczekać około 6 tygodni – dopiero wtedy zostanie zastąpiona delikatniejszą alternatywą.

Raz w tygodniu warto też zastosować wywar z mleka z rozpuszczonym masłem oraz odrobiną piwa i zanurzyć w nim końcówki palców na około 15-20 minut. Pozwoli to je zregenrować a duża ilość tłuszczu ich nie wysuszy.

Dodaj komentarz