Jak skutecznie zmniejszać swoją wagę?

W dzisiejszych czasach bardzo modne, zwłaszcza wśród dziewcząt, ale ostatnio coraz częściej także i u chłopców, są zakupy w gronie przyjaciół. Niestety, w okresie dojrzewania wygląd nastolatków ulega ciągłym metamorfozom. Dziewczętom kręcą się niesfornie włosy i nie da się ich ułożyć, kłopotem jest trądzik. Wszystko to jednak da się przeżyć, jeśli po wejściu do sklepu osoba taka mieści się w dostępne na rynku ubrania i dobrze w nich wygląda.

Niestety – coraz częściej nastolatek czy nastolatka ulega makdonaldyzacji społeczeństwa. Nie je zdrowych obiadów w domu, tylko cały czas podjada fast foody. Gimnazjalistki uzależnione są od kawy i papierosów. Żadna impreza nie może się odbyć bez alkoholu. Dzieciaki te nie śpią w nocy, bo siedzą w Internecie. Jedne z nich mogą żyć w taki sposób bez żadnych konsekwencji, jednak niektóre mają genetyczne obciążenie, jakim jest nadwaga. Rozpoczyna się ona zazwyczaj tym, że nastolatek zauważa, iż nie mieści się w oferowane przez „sieciówki” ubrania. Jest też wyśmiewany przez rówieśników. Nie chce wychodzić z domu, bo źle się czuje w swoim ciele. Przestaje ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, co tylko pogarsza sprawę. Czasami z pomocą przyjdą rodzice lub szkoła, a czasami dziecko samo szuka porad w Internecie. Oto, jak prowadzić tryb życia zmierzający do skutecznego zmniejszenia swojej wagi:

Musisz się wysypiać, to bardzo ważne. Śpij 7-9 godzin dziennie, ale w nocy, po przeczytaniu książki czy gazety. Zjadaj śniadanie – ten posiłek zapewnia Ci energię i to właśnie śniadanie spalasz w całości. Nie podjadaj między posiłkami, a jeśli już musisz, niech będą to warzywa lub owoce. Posiłki jedz co 3-4 godziny, za to w mniejszych ilościach. Zrezygnuj z fast foodów, gotowych dań, fixów, tłustych sosów. Uważaj na sprzedawane w bufetach szkolnych sałatki. Nie musisz rezygnować z kolacji – po prostu nie jedz na około trzy godziny przez snem. Pamiętaj o codziennym ruchu, co najmniej trzydziestominutowym. Może to być szybki spacer, pływanie (najlepiej, bo pobudza do pracy wszystkie mięśnie), jazda na rowerze, rowerku stacjonarnym, ale również brzuszki i domowa gimnastyka.

Bardzo ważna sprawa – pij dużo wody. Nie może być gazowana i smakowa, chociaż oczywiście, lepiej wypić wodę gazowaną, niż coca-colę.

Jeżeli zastosujesz się do tych poleceń, nie tylko skutecznie zmniejszysz swoją wagę, ale również polepszysz samopoczucie. Zaczniesz akceptować siebie i wychodzić do ludzi. Brak stresu także powoduje obniżanie wagi. Zrezygnuj z niezdrowego jedzenia. Jedz smacznie, ale zdrowo.  

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne