Jak wybrać uczciwe biuro podróży?

Choć wakacje dobiegają już powoli końca, wciąż jest jeszcze trochę czasu, aby skorzystać   z oferty wakacyjnego odpoczynku w kilku formach. Biura podróży prześcigają się w ofertach last minute, czy też w zapewnianiu klientowi jak najdogodniejszych warunków skorzystania z ich oferty. Z drugiej jednak strony w mediach przez całe wakacje prowadzona jest kampania przestrzegająca przed oszustami przedstawiającymi fikcyjne oferty czy też podającymi nieprawdziwe informacje na temat warunków pobytu.  Jak więc ustrzec się przed nieuczciwością, czy też jawnym naciąganiem ze strony organizatora wymarzonych wakacji? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć sobie poniżej.

 

Doskonałą bronią przeciwko nieuczciwości biur podróży jest tzw. „poczta pantoflowa”. Przed wykupieniem wycieczki warto najpierw zapytać znajomych o ich doświadczenia
z wykupowanymi wczasami. Możemy mieć wtedy pewność, że informacje, które zdobywamy nie są nieprawdziwe, a co więcej nie są wypowiadane w jakimś konkretnym celu. Znajomi mogą nam też udzielić rad jakie pytania zadawać, gdy wykupujemy wycieczkę oraz na co zwrócić szczególną uwagę – najczęściej podróżnicy znają wszelkie takie problemy doskonale z autopsji.

 

Jeśli jednak nie obracamy się w kręgach zapalonych podróżników pozostaje nasz poszukiwanie informacji na własną rękę. W tym przypadku należy być jednak wyjątkowo ostrożnym. Rzadko zdarza się, aby oferty czy też opinie na ich temat były zamieszczanie w Internecie zupełnie bezinteresownie. Wiele firm zatrudnia bowiem specjalistów którzy zamieszczają na stronach internetowych opiniotwórcze informacje zachęcające do skorzystania z danej oferty dyskredytując przy tym konkurencję. Co więcej, musimy zawsze mieć na uwadze, że „o gustach się nie dyskutuje”. To co dla jednej osoby może być warunkami doskonałymi, dla innej może być wręcz uwłaczającymi. Analizując opinie zamieszczone pod tą samą ofertą znajdziemy tak skrajne opinie, iż od ich rozdarcia może nas wręcz rozboleć głowa.

Szczerze polecamy natomiast zapoznanie się z podróżniczymi blogami, zawierającymi relacje z wczasów zapalonych globtrotterów. Takie relacje z reguły nie są sfałszowane, gdyż prowadzenie bloga jest czasochłonne i autorzy nie mają pewności, czy znajdą się zainteresowani jego treścią. Dlatego też warto przejrzeć przed dokonaniem wyjazdu blogi tematyczne, aby wyrobić sobie własne zdanie, a przy okazji odnaleźć ciekawe informacje, które mogą nam się przydać już na wakacjach, które zamiast koszmaru mogą przynieść piękne wspomnienia.

Dodaj komentarz