JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNEGO BLOGA – KILKA PRAKTYCZNYCH PORAD 

Lubisz pisać i chciałbyś dzielić się swoimi poglądami ze światem? Marzy Ci się kariera blogera ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Poniżej kilka praktycznych porad, które pomogą Ci w założeniu własnej strony internetowej.

WYBIERZ O CZYM CHCESZ PISAĆ

Chcesz zacząć blogować ale nie wiesz o czym? Zastanów się na czym się znasz i co Cię interesuje. Uwielbiasz gotować i wymyślasz szybkie i tanie przepisy? Potrafisz wydziergać cuda na drutach? A może nałogowo czytasz kryminały i lubisz dzielić się z innymi swoją opinią? Niech Twoja pasja stanie się tematem bloga. http://biznesport.pl/uslugi/skuteczne-pozycjonowanie-stron-www-szczecin-pozycjonowanie-stron-internetowych-warszawa-korzystne-pozycjonowanie/ . Dzięki temu stanie się on szczery i autentyczny a co za tym idzie atrakcyjny dla czytelników. Ponadto na pewno nie przestanie Cię nudzić i męczyć a tworzenie wpisów nie stanie się przykrym obowiązkiem lecz będzie sprawiało wiele przyjemności.

 

GDZIE ZAŁOŻYĆ BLOGA

Aktualnie istnieje wiele stron, które oferują darmowe założenie własnej strony internetowej. Najbardziej popularny jest blogspot oraz wordpress. Blogspot jest wygodniejszy dla początkujących blogerów. Łatwy w zarządzaniu nie sprawi problemów mniej wprawionym internautom. Ja jednak polecałabym wordpress. Ma zdecydowanie więcej możliwości, oferuje ciekawe szablony i różne zakładki. Jest trudniejszy w zarządzaniu (większość menu jest w języku angielskim) ale zdecydowanie atrakcyjniejszy. W internecie można znaleźć wiele filmów i artykułów instruktażowych więc jeśli czegoś nie potrafisz, na pewno się nauczysz.

 

JAKA NAZWA

Nazwa bloga powinna być krótka i zwięzła, tak żeby szybko zapadała w pamięć. Fajnie jeśli w jakiś sposób odzwierciedlała by to co na blogu się znajdzie. Jeśli nie masz pomysłu może to być Twój pseudonim czy imię i nazwisko. Kiedy już staniesz się sławnym blogerem, każdy będzie w ten sposób kojarzyć Twoją stronę.

 

SZUKAJ CZYTELNIKÓW

Napisałeś pierwszy wpis. I co teraz? Nikt nie słyszał o Twoim blogu więc ciężko będzie znaleźć jakiś czytelników. Jedynym sposobem jest szukanie ich samemu. Podziel się swoją stroną ze znajomymi i rodziną. Oni z pewnością jako pierwsi zostaną stałymi czytelnikami. Odwiedzaj także inne blogi, niekoniecznie związane kategorią z Twoim (choć takie w pierwszej kolejności). Zostaw po sobie ślad – skomentuj wpis. Niech to będą długie i wartościowe komentarze. Autor być może będzie chciał zapoznać się z Twoim blogiem i zacznie zaglądać do niego częściej.

 

ATRAKCYJNY BLOG TO POPULARNY BLOG

Oprócz ciekawych i atrakcyjnie skonstruowanych wpisów bardzo ważny jest także wygląd bloga. Wszystko powinno być spójne i pasować do siebie. Nie używaj zbyt dużej ilości jaskrawych kolorów ponieważ męczą i strona nie będzie dobra w odbiorze. Najciekawsze są jasne kolory, białe i pastelowe z ciemnymi kolorami czcionki. Zrób także swój indywidualny nagłówek czy ikonę, która będzie Twoją wizytówką. Warto urozmaicać wpisy ładnymi fotografiami. Pamiętaj, że jeśli nie są Twojego autorstwa musisz podać ich źródło.

 

RÓŻNE KANAŁY DYSTRYBUCJI

Kiedy Twój blog znajdzie już kilku stałych bywalców warto zadbać o kanały dystrybucji treści. Żeby znaleźć się jeszcze bliżej czytelnika i mieć z nim lepszy kontakt warto założyć fanpage na Facebooku. Możesz tam dodawać informacje o najnowszych wpisach ale także dzielić się czymś na co na blogu niekoniecznie jest miejsce. Mogą to być jakieś zdjęcia z wakacji, linki do ulubionych piosenek itp. Dzięki temu staniesz się bardziej otwarty i bliższy czytelnikowi co wpłynie pozytywnie na popularność bloga. Bardzo popularne jest także połączenie bloga i vloga. Jeśli nie masz nic przeciwko nagrywaniu siebie możesz założyć swój kanał na youtube lub dodawać filmy do wpisów. Nagranie zdecydowanie uatrakcyjnia przekazywane treści.

 

Nie przejmuj się jeśli Twój blog nie ma rzeszy oddanych czytelników. Początki zawsze są trudne. Nawet jeśli nie staniesz się sławnym na cały świat blogerem to nic straconego. Ważne żeby tworzenie własnej strony sprawiało Ci przyjemność i było ciekawą alternatywą dla spędzenia wolnego czasu i podzielenia się swoją opinią z innymi.

 

 

Dodaj komentarz