Jak znaleźć dobrego prawnika?

  Jeśli szukasz takiej informacji gdzie urzęduje dobry adwokat, możliwe, iż jesteś w smutnej lub trudnej sytuacji. To na pewno nie jest dla Ciebie łatwe, ale musisz też odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: co dla Ciebie osobiście i konkretnie, znaczy słowo „dobry”, w odniesieniu do prawnika? Chodzi o to, aby był skuteczny, dyskretny, szybki, tani czy dobrze wyglądał? Wiadomo, że najlepiej, aby odznaczał się wszystkimi tymi cechami naraz, ale to nie takie proste w prawdziwym życiu. Nawet Simsy czasami się buntują.

           Musisz kierować się rozsądkiem. Jeśli masz ograniczone fundusze, nie celuj w prawników-karierowiczów. Wybierz raczej starszych, doświadczonych, ale z głową na karku. Myśl o lokalizacji. Jeśli sprawa jest zagmatwana i skomplikowana, będzie wymagała od Ciebie częstych wizyt w kancelarii. Jeżeli więc jeździsz samochodem, szukaj kancelarii z dogodnym parkingiem, możliwie jak najbliżej miejsca wyboru. Jeśli dojeżdżasz tramwajem, sprawdź, gdzie znajduje się Twój najbliższy budynku przystanek. Zdaję sobie sprawę z tego, że te informacje nie pomogą znaleźć prawnika z ogromną wiedzą merytoryczną, ale na pewno ułatwią Ci życie.  

           Na pewno zaczniesz od czytania opinii w Internecie. To dobrze i niedobrze. Dobrze, bo może rzeczywiście uda Ci się znaleźć rzetelne opinie prawdziwych osób, które były w podobnej sytuacji – postaraj się z nimi skontaktować osobiście, umówić się i porozmawiać. To czasami nawet lepsze rozwiązanie, niż od razu spotkanie z prawnikiem. Niestety, opinie w Internecie mogą również być zamawiane przez konkurencję, Piszą je studenci za pieniądze. Ludzie zlecający takie zadania chcą wyeliminować wrogów, a studenci po prostu potrzebują pieniędzy i nie można ich za to winić. Student to student.

           Niemniej jednak, jeśli sam zorientujesz się w kodeksach, na pewno prawnik potraktuje Cię lepiej i poważniej, niż w sytuacji takiej, że przyjdziesz do kancelarii i się rozpłaczesz.

           Spytaj znajomych o opinię. Każdy na pewno będzie w stanie Ci kogoś polecić – czy to z rodziny, czy z własnych doświadczeń.

           W końcu sam zdecydujesz, do kogo pójdziesz. Pamiętaj, aby wybierać „papugi” ze specjalizacjami, a nie takie „od wszystkiego”. Jeśli masz problem z podatkami – idź do kancelarii zajmującej się właśnie nimi, nie zaś do specjalisty od prawa karnego. Co z tego, że jest on najlepszy w Twoim mieście, skoro nie zna się na Twoim problemie. Prawnicy to cwaniaki. Biorą pieniądze, a nie zawsze „ chce im się” pomóc klientowi.

           Ludzie sugerują się serialami typu „Magda M.” czy „Prawo Agaty” – a to największa bzdura i ogromny błąd, jakie można popełnić. Seriale te są fabularyzowane pod widza, a prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej!!!

Dodaj komentarz