Jak znaleźć dobrego prawnika?

  Jeśli szukasz takiej informacji gdzie urzęduje dobry adwokat, możliwe, iż jesteś w smutnej lub trudnej sytuacji. To na pewno nie jest dla Ciebie łatwe, ale musisz też odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: co dla Ciebie osobiście i konkretnie, znaczy słowo „dobry”, w odniesieniu do prawnika? Chodzi o to, aby był skuteczny, dyskretny, szybki, tani czy dobrze wyglądał? Wiadomo, że najlepiej, aby odznaczał się wszystkimi tymi cechami naraz, ale to nie takie proste w prawdziwym życiu. Nawet Simsy czasami się buntują.

           Musisz kierować się rozsądkiem. Jeśli masz ograniczone fundusze, nie celuj w prawników-karierowiczów. Wybierz raczej starszych, doświadczonych, ale z głową na karku. Myśl o lokalizacji. Jeśli sprawa jest zagmatwana i skomplikowana, będzie wymagała od Ciebie częstych wizyt w kancelarii. Jeżeli więc jeździsz samochodem, szukaj kancelarii z dogodnym parkingiem, możliwie jak najbliżej miejsca wyboru. Jeśli dojeżdżasz tramwajem, sprawdź, gdzie znajduje się Twój najbliższy budynku przystanek. Zdaję sobie sprawę z tego, że te informacje nie pomogą znaleźć prawnika z ogromną wiedzą merytoryczną, ale na pewno ułatwią Ci życie.  

           Na pewno zaczniesz od czytania opinii w Internecie. To dobrze i niedobrze. Dobrze, bo może rzeczywiście uda Ci się znaleźć rzetelne opinie prawdziwych osób, które były w podobnej sytuacji – postaraj się z nimi skontaktować osobiście, umówić się i porozmawiać. To czasami nawet lepsze rozwiązanie, niż od razu spotkanie z prawnikiem. Niestety, opinie w Internecie mogą również być zamawiane przez konkurencję, Piszą je studenci za pieniądze. Ludzie zlecający takie zadania chcą wyeliminować wrogów, a studenci po prostu potrzebują pieniędzy i nie można ich za to winić. Student to student.

           Niemniej jednak, jeśli sam zorientujesz się w kodeksach, na pewno prawnik potraktuje Cię lepiej i poważniej, niż w sytuacji takiej, że przyjdziesz do kancelarii i się rozpłaczesz.

           Spytaj znajomych o opinię. Każdy na pewno będzie w stanie Ci kogoś polecić – czy to z rodziny, czy z własnych doświadczeń.

           W końcu sam zdecydujesz, do kogo pójdziesz. Pamiętaj, aby wybierać „papugi” ze specjalizacjami, a nie takie „od wszystkiego”. Jeśli masz problem z podatkami – idź do kancelarii zajmującej się właśnie nimi, nie zaś do specjalisty od prawa karnego. Co z tego, że jest on najlepszy w Twoim mieście, skoro nie zna się na Twoim problemie. Prawnicy to cwaniaki. Biorą pieniądze, a nie zawsze „ chce im się” pomóc klientowi.

           Ludzie sugerują się serialami typu „Magda M.” czy „Prawo Agaty” – a to największa bzdura i ogromny błąd, jakie można popełnić. Seriale te są fabularyzowane pod widza, a prawdziwe życie wygląda zupełnie inaczej!!!

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne