Języki obce nie takie straszne

Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że warto uczyć się języków obcych. Wiadomo, że od czasów szkolnych powtarza się nam, że dzięki ich znajomości mamy możliwość otrzymania lepiej płatnej pracy, możemy swobodnie podróżować po świecie bez obawy, że nie uda nam się porozumieć z “tubylcami”. Udowodniono, że im więcej języków obcych znamy, tym łatwiej uczymy się kolejnych.
Dla wielu ludzi nauka języków to sposób na życie i pasja – wśród nas jest coraz więcej poliglotów. W jaki sposób zacząć uczyć się wymarzonego języka? Udać się do szkoły językowej? Dużo czytać i rozmawiać? Przy nauce języka niezwykle ważna jest wytrwałość i systematyczność – bez tego nie możemy liczyć na sukces. Ważne są również wszystkie obszary, w których językiem możemy się porozumiewać – czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie.
Jako dzieci uczymy się języka od swoich rodziców, słuchając ich. Dopiero później, w szkole, poznajemy gramatykę. Wielu poliglotów twierdzi, że najlepiej zacząć naukę języka od aktywnego słuchania. Co to znaczy? Możemy np. słuchać audiobooków i próbować zrozumieć jak najwięcej, oglądać filmy bez napisów. Ważne jest również osłuchanie się z dźwiękami występującymi w danym języku. Jest to ważne przy późniejszej nauce mówienia. Zaczynanie przygody z językiem obcym od nauki gramatyki może nas szybko zniechęcić i paradoksalnie przeszkadzać w mówieniu, w początkowej fazie nauki. Dlaczego tak się dzieje? Często zdarza się tak, że nie mówimy z obawy przed popełnieniem błędu. Niestety, w procesie uczenia się, nie jesteśmy w stanie tych błędów wyeliminować, jest to stały element procesu przyswajania sobie języka obcego. Małe dzieci, gdy uczą się mówić, również popełniają błędy. Próbują na początku nieporadnie powtarzać dźwięki, które słyszą w swoim otoczeniu. Często słyszy się, jak małe dzieci mówią piesy zamiast psy lub człowieki zamiast ludzie i nikogo to nie oburza, bo wiemy, że dziecko dopiero uczy się mówić. Od siebie natomiast często wymagamy perfekcji i w efekcie blokujemy naukę. Ważne jest, by mówić, z czasem tych błędów będzie coraz mniej.
Dzisiaj coraz bardziej popularne są portale, na których ludzie z całego świata uczą się nawzajem swoich ojczystych języków. Warto chociażby wymienić tutaj stronę www.polyglotclub.com. Nie trzeba więc od razu wydawać mnóstwa pieniędzy na naukę języka, tylko skorzystać z dobrodziejstw Internetu i tam poszukać kompana do nauki.
Uczenie się języków rozwija pamięć i zwiększa nasz potencjał. Ich znajomość otwiera przed nami wiele drzwi, myślę więc, że warto inwestować w nie swój czas.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne