Pozycjonowanie stron www Kraków Zabawy edukacyjne Cześci samochodowe Poradnik dla mężczyzn pierwszastrona wuk pasze dla koni malyswiat klinikastomatologiczna gabinetsztuki evitalrehabilitacja Pozycjonowanie stron www Warszawa shirolift fotowoltaika KAŻDY DOROSŁY BYŁ KIEDYŚ DZIECKIEM | informacyjnie.com

KAŻDY DOROSŁY BYŁ KIEDYŚ DZIECKIEM

5
(1)

Mały Książe to historia, którą zna każdy dorosły. W dobie Internetu, kiedy dzieci nie interesują się książkami, powstaje film, który odświeża opowieść i udowadnia, że prawdy w niej pokazane są wciąż żywe.

„Mały Książe” to historia dziewczynki, która żyje w świecie korporacji. Jej mama zaplanowała dla niej plan na całe życie a głównym celem jest dostanie się do prestiżowej szkoły. Każdy dzień wygląda tak samo, wszystko jest perfekcyjne i dokładnie rozplanowane. Całe sąsiedztwo, wszystkie domy i samochody wydają się być identyczne i zlewają się w jednolitą szarą masę. Jedynym pierwiastkiem wybijającym się z doskonałego układu jest postarzały sąsiad, który mieszka w kolorowym domu i za wszelką cenę chce odpalić swój samolot. To on wprowadza dziewczynkę do świata Małego Księcia – jest to bowiem pilot, który spotkał chłopca na Saharze i wysłuchał jego historii. Dziewczynka, z początku sceptyczna i niechętna, wchodzi w bajkowy świat wyobraźni i odnajduje w Pilocie prawdziwego przyjaciela. A kiedy ten potrzebuje jej pomocy nie zawaha się wyruszyć na poszukiwanie Małego Księcia.

„Mały Książe” to piękna, francuska animacja. Jest podzielona na dwie części – historię bieżącą o dziewczynce i opowieści księcia. Każda z nich wygląda inaczej. Mały Książe i jego świat to przeniesienie na ekran rysunków z książki. To ciekawy zabieg produkcyjny i wpływa pozytywnie na walory artystyczne filmu.

Produkcja niesie ze sobą wiele głębokich przekazów. Podkreśla znaczenie przyjaźni i bliskości z drugim człowiekiem. Pokazuje prawdę o dzisiejszym świecie, gdzie, w pogoni za karierą zapomina się o prawdziwych wartościach. Najbardziej jednak skupia się na pokazaniu, że ludzie szybko dorastają i zapominają o tym, że kiedyś byli dziećmi. Udowadnia, że jest to błędna postawa. Gdy zatracimy się bez pamięci w brutalnym świecie korporacji i zapomnimy o marzeniach i wyobraźni, utracimy siebie. Historia „Małego Księcia”, jak żadna, udowadnia, że w każdym z nas powinien zostać pierwiastek dziecka. Bo to właśnie w nim znajdziemy prawdziwą radość życia.

„Mały Książe” to wzruszająca i piękna propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dzięki niej możemy wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie wspaniałą historię o potędze miłości i przyjaźni. Bajka dokładnie obrazuje prawdy o dzisiejszym życiu i pokazuje, że nie można tracić w sobie dziecka, bo dopiero wtedy będzie się „wspaniałym dorosłym”. Zdecydowanie polecam każdemu – z pewnością nie będziecie żałować.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *