KAŻDY DOROSŁY BYŁ KIEDYŚ DZIECKIEM

Mały Książe to historia, którą zna każdy dorosły. W dobie Internetu, kiedy dzieci nie interesują się książkami, powstaje film, który odświeża opowieść i udowadnia, że prawdy w niej pokazane są wciąż żywe.

„Mały Książe” to historia dziewczynki, która żyje w świecie korporacji. Jej mama zaplanowała dla niej plan na całe życie a głównym celem jest dostanie się do prestiżowej szkoły. Każdy dzień wygląda tak samo, wszystko jest perfekcyjne i dokładnie rozplanowane. Całe sąsiedztwo, wszystkie domy i samochody wydają się być identyczne i zlewają się w jednolitą szarą masę. Jedynym pierwiastkiem wybijającym się z doskonałego układu jest postarzały sąsiad, który mieszka w kolorowym domu i za wszelką cenę chce odpalić swój samolot. To on wprowadza dziewczynkę do świata Małego Księcia – jest to bowiem pilot, który spotkał chłopca na Saharze i wysłuchał jego historii. Dziewczynka, z początku sceptyczna i niechętna, wchodzi w bajkowy świat wyobraźni i odnajduje w Pilocie prawdziwego przyjaciela. A kiedy ten potrzebuje jej pomocy nie zawaha się wyruszyć na poszukiwanie Małego Księcia.

„Mały Książe” to piękna, francuska animacja. Jest podzielona na dwie części – historię bieżącą o dziewczynce i opowieści księcia. Każda z nich wygląda inaczej. Mały Książe i jego świat to przeniesienie na ekran rysunków z książki. To ciekawy zabieg produkcyjny i wpływa pozytywnie na walory artystyczne filmu.

Produkcja niesie ze sobą wiele głębokich przekazów. Podkreśla znaczenie przyjaźni i bliskości z drugim człowiekiem. Pokazuje prawdę o dzisiejszym świecie, gdzie, w pogoni za karierą zapomina się o prawdziwych wartościach. Najbardziej jednak skupia się na pokazaniu, że ludzie szybko dorastają i zapominają o tym, że kiedyś byli dziećmi. Udowadnia, że jest to błędna postawa. Gdy zatracimy się bez pamięci w brutalnym świecie korporacji i zapomnimy o marzeniach i wyobraźni, utracimy siebie. Historia „Małego Księcia”, jak żadna, udowadnia, że w każdym z nas powinien zostać pierwiastek dziecka. Bo to właśnie w nim znajdziemy prawdziwą radość życia.

„Mały Książe” to wzruszająca i piękna propozycja nie tylko dla najmłodszych. Dzięki niej możemy wrócić do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie wspaniałą historię o potędze miłości i przyjaźni. Bajka dokładnie obrazuje prawdy o dzisiejszym życiu i pokazuje, że nie można tracić w sobie dziecka, bo dopiero wtedy będzie się „wspaniałym dorosłym”. Zdecydowanie polecam każdemu – z pewnością nie będziecie żałować.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne