Lekarstwo na zamartwianie się – czy istnieje?

W dzisiejszych czasach na lokalnych rynkach możemy znaleźć wiele specyfików, które obiecują nam wyleczenie stanu naszego umysłu z otaczających nas zmartwień. Od antydepresantów, po tabletki ziołowe, czy inne preparaty. Wielu lekarzy stosuje różne sposoby leczenia naszych zmartwień, jedni przepisują lekarstwa inni zalecają terapię, a jeszcze inni zalecają inne formy (sport, dieta). Zanim skonsultujemy się z lekarzem zastanówmy się, czy owy problem możemy sami rozwiązać, być może jesteśmy w posiadaniu najlepszego lekarstwa na zamartwianie się.
Wielu z nas w swoim zyciu musiało stawić czoła przeciwieństwom losu. Jedni sobie radzili z tym lepiej inni gorzej. Mysle, że istnieje dobry, tani i przede wszystkim skuteczny sposob na zajadajace nas od środka “robaczki”. Jest to stare dobre lekarstwo: praca! Zajęcie się czymkolwiek jest dotąd jednym z najbardziej skutecznych lekarstw na chore nerwy.
Terapia pracą była stosowana już od dawna ze skutecznym rezultatem. Po wojnie wielu terapeutów stosowało tę metodę na żołnierzach, którzy mieli za sobą tragiczne przeżycia. Przydzielano im różne prace, aby skupili się na powierzonych im zadaniach, nie myśląc o swych przeżyciach. Każdy z nas może codziennie wieczorem, przygotować sobię listę rzeczy do zrobienia. Począwszy od rzeczy do zrobienia w domu które wymagają naprawy, pomocy dzieciom w zadaniach domowych, czy chociażby zapisania się do prac wolontariackich.
Ciężko jest zamartwiac się różnymi rzeczami, kiedy jesteśmy zajęci w danej chwili czymś co wymaga od nas myślenia i planowania. Osoby intensywnie czymś zajęte i pochłonięte nie mają czasu na zamartwianie się. Warto znaleźć zajęcie które pochłonie nas zarówno psychicznie jak i fizycznie oraz zapełnić tym cały swój dzień. Warto również zauważyc, iż badacze rzadko kiedy przechodzą załamanie nerwowe a główną przyczyna tego stanu rzeczy jest to, iż nie mają czasu na taki luksus 😉 Wiele osób pochłoniętych swoją pasją, czy różnymi zajęciami zwyczajnie nie ma czasu, aby się zamartwiać.
Nie dopuśćmy do tego, aby naszym wolnym czasem zawładnęły negatywne myśli. To wszystko dzieje się w naszych głowach i ma wpływ na całe nasze ciało jak i życie. Zapełnij swój czas do granic możliwości, daj sie pochłonąć pracy. Nieraz najlepszym lekarstwem na zmartwienia jest zwykła cisza i spokój, ja odnalazłam go w zaciszu pensjonatu Karczmisko w górach. noclegi lądek zdrój Najtańsze lekarstwo istnieje w naszych głowach i kończy sie w naszych czynach. Rozpocznij tę terapię już dziś i zacznij – działać!

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne