Mieszkanie z miejscem postojowym czy bez?

Idealnym rozwiązaniem dla wszystkich kupujących mieszkania byłby zakup mieszkania razem z miejscem parkingowym. Nie zawsze jest taka możliwość i nie każdy może sobie na to finansowo pozwolić. Jak to właściwie jest z miejscami postojowymi i czy istnieją rozwiązania pośrednie?

Ceny miejsc postojowych wahają się od 10 tys. za miejsce naziemne do 50 tys. za garaż. Ceny miejsc postojowych zależą od miasta, lokalizacji i tego, czy miejsce jest w środku czy na zewnątrz. W większych miastach ceny miejsc garażowych zaczynają powoli kosztować tyle, ile kawalerki w mniejszych. Za miejsca blisko bloku zapłacimy więcej, niż za te po drugiej stronie osiedla. Garaże pod budynkiem będą kosztowały dużo więcej, niż te murowane kawałek dalej. Wiele też zależy od samego osiedla. Obecnie na rynku nieruchomości obserwuje się górkę cenową, tzn., że mieszkania zaczynają osiągać rekordowe ceny, szacuje się, że taniej jest kupić mieszkanie w centrum Wiednia, niż w centrum w Warszawie. Pociąga to za sobą to, że wraz ze wzrostem cen za m2 mieszkania, rosną ceny miejsc postojowych. Deweloperzy stosują też swoje triki, np. miejsc postojowych na nowo wybudowanym osiedlu starczy tylko dla części mieszkańców. Tym sposobem mogą dyktować wysokie ceny. Miejsca postojowe będą też droższe na nowszych osiedlach, starszych osiedli nie powinno objąć cenowe szaleństwo. Na co więc postawić, na miejsce postojowe czy jego brak?

Mieszkanie z miejscem postojowym

Zakup takiego mieszkania będzie najlepszym wyborem dla osób, które mogą sobie na to finansowo pozwolić. Miejsca naziemne będą co najmniej połowę tańsze niż garażowe, jednak trzeba liczyć się z tym, że zimą może ucierpieć na tym samochód np. zacznie rdzewieć. Jeśli miejsce postojowe jest priorytetem, ale budżet nie pozwala na kupno nowego mieszkania lub na nowszym osiedlu to można spróbować znaleźć mieszkanie starsze np. na 10 letnim osiedlu. Warto pamiętać, że w przypadku zakupu nowego mieszkania miejsca postojowe nie są kredytowane, to znaczy, że możliwy jest tylko zakup za gotówkę.

Mieszkanie bez miejsca postojowego

Zdarzają się sytuacje, że nie ma możliwości kupna miejsca postojowego. Trzeba wtedy rozważyć kilka opcji. Jeśli do osiedla przynależy duży parking to nie ma co się martwić. Jeśli nie, to koniecznie trzeba sprawdzić czy w najbliższej okolicy będzie w ogóle gdzie zaparkować samochód. Często istnieje też opcja wynajmu miejsca postojowego za dodatkową opłatą, ale nie jest to opcja 100% pewna. Plusem jest to, że mieszkania bez miejsca postojowego będą na pewno dużo tańsze.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne