Mniej cukru na codzień

Nie wiem jak Wy drodzy czytelnicy, ale ja osobiście lubię, a wręcz uwielbiam zajadać się jogurtami, serkami i innej maści deserami na bazie nabiału.
Pamiętam kiedy byłam nieco młodsza i dopiero wchodziłam w temat dietetyki, a dzięki niej zaczęłam uważnie przyglądać się temu co kupuje. Jakie było moje zdziwienie, kiedy zdałam sobie sprawę, że większość przeze mnie spożywanych produktów mlekopodobnych zawiera w sobie strasznie dużo cukru. Stwierdziłam, że tak dłużej nie może być i trzeba coś z tym zrobić. Dlatego pierwsze co zrobiłam i jeżeli Wy drodzy czytelnicy jeszcze tego nie zrobiliście, to wam radzę zrobić to samo, to odstawienie jogurtów kupowanych w sklepach na rzecz produktów robionych samemu, albo korzystanie z różnych barów, które podają przepyszne jogurty niskokaloryczne.

Jednak pierwsza opcja wydaje mi się bardziej kusząca i ponadto ile takie coś daje satysfakcji i możliwości. 🙂 Ja osobiście preferuje miksowanie jogurtunaturalnego, oraz niskotłuszczowego mleka z truskawkami, lub jeżynami, które nie zawierają, aż tak dużo fruktozy jak np. banany, czy czereśnie. Ponadto warto dodać do takiego deseru kilka kostek lodu, żeby dzięki niemu móc się nieco ochłodzić, jest to pomocne zwłaszcza w upalne weekendy.
Warto zaopatrzyć się również w jakieś pojemniki na jogurty, czy szejki ze słomką, bo dzięki takiemu zestawowi będziemy mogli wybrać się na spacer popijając nasz przepyszny deser. Naprawdę polecam odstawienie lodów i sklepowych jogurtów, mimo tego, że są smaczne to są wykonane jak najtaniej tylko po to, żeby zarobić jak najwięcej pieniędzy na nieświadomym konsumencie. Robiąc zdrowego, lekkiego shake’a wspieramy producentów zdrowej żywności i zdrowy styl życia. 🙂

Dodaj komentarz