Moja przygoda z farbowaniem włosów w domu

Od jakiegoś czasu chodziła za mną cheć wprowadzenia jakichś zmian w swoim wyglądzie, odświeżenia wizerunku, może też dodania sobie pewności siebie… Długo zastanawiałam się, co byłoby najlepszym rozwiązaniem i w końcu wymyśliłam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana koloru włosów. Zawsze uważałam, że mój naturalny kolor, w odcieniu popielatego blondu, jest nudny, nieciekawy, jednak dopiero niedawno zdecydowałam się na zmianę – postanowiłam, że najwyższy czas na zrealizowanie marzenia o płomiennych, rudych włosach.

Jak się później okazało, zaszalałam aż za bardzo… Mam kilka koleżanek, które same farbują włosy w domu, uważając wizytę u fryzjera za stratę czasu i pieniędzy. W myślach przyznałam im rację, dlatego postanowiłam przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, bez proszenia którejkolwiek ze znajomych o pomoc – w końcu to miała być niespodzianka. Udałam się więc do drogerii, znalazłam wymarzony odcień i wieczorem, pełna nadziei, przystąpiłam do farbowania.
Niestety, efekt okazał się daleki od wymarzonego – kolor złapał nierówno na moich włosach pojawiły się ciemniejsze i jaśniejsze plamy, dodatkowo włosy uległy poważnemu przesuszeniu. Rozczarowana i zła na siebie udałam się następnego dnia do fryzjera, który jakoś uratował sytuację – nieco przyciął i przyciemnił moje włosy, jednak dzięki temu mogę cieszyć się naturalnym, żywym kolorem i płomiennymi refleksami, a i kondycja włosów uległa poprawie i nadal idzie ku lepszemu. Teraz muszę tylko poczekać, aż odrosną i zregenerują się zupełnie.
Wnioski z tej lekcji są takie, że lepiej nie podejmować się samodzielnego wykonywania zadań, jeśli nie ma się doświadczenia i wprawy, a poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na rzeczy – szczególnie, jeśli chodzi o włosy. 😉

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne