Najlepsza kawiarnia w Poznaniu

Jakiś czas temu popularny portal internetowy buzzfeed.com opublikował listę 25 kawiarni na świecie, które należy odwiedzić przed śmiercią. 23. miejsce na liście zajęła poznańska kawiarnia Stragan (jako jedyna polska kawiarnia).
Kawiarnia mieści się na ulicy Ratajczaka 31, już sam jej wystrój robi wrażenie – elegancki, nowoczesny, z jednoczesnym zachowaniem swojskiego, ciepłego klimatu. Stragan został doceniony przede wszystkim za serwowanie świeżej kawy na miejscu oraz za możliwość odbycia darmowych warsztatów na temat rodzajów kawy oraz sposobów jej parzenia.
Stragan to jednak nie tylko kawa, ale też wykonane z najwyższą starannością i z najlepszych jakościowo składników desery oraz inne przekąski.
Niezwykłego klimatu dopełniają ludzie, którzy pracują tu z pasją i najwyższym zaangażowaniem.
Pojawienie się poznańskiej kawiarni na tak ekskluzywnej liście stworzonej przez poczytny portal cieszy i daje kolejny powód do bycia dymnym z tego, że są w Polsce miejsca, które warto odwiedzić i zobaczyć, a przepaść cywilizacyjna między naszym krajem a Zachodem staje się coraz bardziej zatarta.
Choć nie dane mi było dotychczas odwiedzić tej kawiarni po takiej rekomendacji nie pozostaje mi nic innego jak znalezienie wolnej chwili i przekonanie się na własnej skórze o jej niezwykłym klimacie. Możecie być pewni, że w którymś z kolejnych wpisów podzielę się relacją z pobytu w Straganie..

Dodaj komentarz