Nitkowanie brwi – co to takiego?

Każda z pań chciałaby wyglądać pięknie. Niezaprzeczalnie zadbane brwi przyczyniają się do tego, że lubimy siebie i czujemy, że wyglądamy doskonale. Metod depilacji i regulacji brwi jest wiele, jednym z najnowszych trendów jest nitkowanie brwi. Co to takiego i czy nadaje się dla każdego?

Brwi krzaczaste czy o złym kształcie mogą dodać nam lat, wyostrzyć rysy, nadać twarzy nienaturalny wygląd albo po prostu sprawiać wrażenie niezadbanych. Większość pań wie jak ważne jest to, żeby prawidłowo dbać o swoje brwi. Kluczowa jest równowaga – brwi nie powinny być za cienkie, ani też za grube. Jeśli mamy problem z depilacją i regulacją brwi wtedy dobrym pomysłem będzie udanie się do kosmetyczki. Wykwalifikowana kosmetyczka sprawnie dobierze kształt brwi odpowiedni do twarzy oraz zaproponuje kilka metod regulacji brwi.

Metody regulacji brwi

Brwi można depilować i regulować na kilka sposobów. Najpopularniejszą metodą jest wyrywanie włosków pęsętą. Jest to jednak bardzo pracochłonne i niestety bolesne. Nie zawsze można podważyć włos tak, żeby nie zranić skóry podczas wyrywania. Kolejną metodą jest wyrywanie włosków plastrami z woskiem. Metoda ta jest na pewno dużo mniej bolesna niż tradycyjne regulowanie brwi pęsetą. Ostatnią metodą, która ostatnimi czasy zyskuje na popularności jest nitkowanie brwi.

Nitkowanie brwi – o metodzie

Nitkowanie brwi to metoda, która w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności. Z kolei kobiety w Indiach od dziecka uczone są regulowania brwi właśnie metodą nitkowania. Nitkowanie brwi polega na depilowaniu brwi za pomocą skręconej, bawełnianej nitki. Jeden koniec nitki trzymamy w dłoni, drugi w zębach i przesuwamy nitkę po włoskach, które chcemy usunąć. Nie jest to niestety proste, więc na nitkowanie brwi najlepiej udać się do kosmetyczki.

Największą zaletą nitkowania brwi jest to, że za pomocą nitki wyrywamy włoski razem z cebulkami. To znaczy, że odrastają one dużo słabsze niż przed depilacją. Poza tym nitkowanie brwi to bardzo precyzyjna metoda, usuwamy tylko te włoski, których chcemy się pozbyć.

Nitkowania brwi powinny unikać panie o cerze trądzikowej, żeby nie roznieść zmian na całą twarz.

Dodaj komentarz