Nitkowanie brwi – co to takiego?

Każda z pań chciałaby wyglądać pięknie. Niezaprzeczalnie zadbane brwi przyczyniają się do tego, że lubimy siebie i czujemy, że wyglądamy doskonale. Metod depilacji i regulacji brwi jest wiele, jednym z najnowszych trendów jest nitkowanie brwi. Co to takiego i czy nadaje się dla każdego?

Brwi krzaczaste czy o złym kształcie mogą dodać nam lat, wyostrzyć rysy, nadać twarzy nienaturalny wygląd albo po prostu sprawiać wrażenie niezadbanych. Większość pań wie jak ważne jest to, żeby prawidłowo dbać o swoje brwi. Kluczowa jest równowaga – brwi nie powinny być za cienkie, ani też za grube. Jeśli mamy problem z depilacją i regulacją brwi wtedy dobrym pomysłem będzie udanie się do kosmetyczki. Wykwalifikowana kosmetyczka sprawnie dobierze kształt brwi odpowiedni do twarzy oraz zaproponuje kilka metod regulacji brwi.

Metody regulacji brwi

Brwi można depilować i regulować na kilka sposobów. Najpopularniejszą metodą jest wyrywanie włosków pęsętą. Jest to jednak bardzo pracochłonne i niestety bolesne. Nie zawsze można podważyć włos tak, żeby nie zranić skóry podczas wyrywania. Kolejną metodą jest wyrywanie włosków plastrami z woskiem. Metoda ta jest na pewno dużo mniej bolesna niż tradycyjne regulowanie brwi pęsetą. Ostatnią metodą, która ostatnimi czasy zyskuje na popularności jest nitkowanie brwi.

Nitkowanie brwi – o metodzie

Nitkowanie brwi to metoda, która w naszym kraju dopiero zyskuje na popularności. Z kolei kobiety w Indiach od dziecka uczone są regulowania brwi właśnie metodą nitkowania. Nitkowanie brwi polega na depilowaniu brwi za pomocą skręconej, bawełnianej nitki. Jeden koniec nitki trzymamy w dłoni, drugi w zębach i przesuwamy nitkę po włoskach, które chcemy usunąć. Nie jest to niestety proste, więc na nitkowanie brwi najlepiej udać się do kosmetyczki.

Największą zaletą nitkowania brwi jest to, że za pomocą nitki wyrywamy włoski razem z cebulkami. To znaczy, że odrastają one dużo słabsze niż przed depilacją. Poza tym nitkowanie brwi to bardzo precyzyjna metoda, usuwamy tylko te włoski, których chcemy się pozbyć.

Nitkowania brwi powinny unikać panie o cerze trądzikowej, żeby nie roznieść zmian na całą twarz.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne