Odświeżenie mieszkania? To łatwiejsze niż myślisz!

Zbyt często kojarzymy odświeżenie mieszkania z generalnym remontem. Nic bardziej mylnego. Celem odświeżenia mieszkania nie jest wymiana sprzętów i mebli, nie wiąże się ono ze sporymi nakładami finansowymi, nie wymaga czasu ani wielkich rewolucji. W odświeżeniu mieszkania chodzi o to, aby wpuścić do naszych czterech kątów powiew świeżości poprawić wystrój tak, żeby nabrał innego charakteru. Brzmi ciekawie? Zatem do dzieła!

Zanim zabierzemy się za odświeżanie mieszkania musimy przede wszystkim obiektywnie spojrzeć na nasze kąty. Jeśli mamy z tym problem to możemy poprosić o pomoc rodzinę albo przyjaciół, oni na pewno doradzą nam co moglibyśmy zmienić i poprawić. Najlepiej spojrzeć na każdy pokój jak na osobne pomieszczenie, będzie nam łatwiej wszystko zaplanować. Podpowiadamy co najczęściej wymaga zmiany oraz co teraz jest na topie, jeśli chodzi o mieszkaniowe aranżacje.

Kuchnia

Nie ważne czy mamy kuchnie w osobnym pomieszczeniu czy posiadamy aneks. Kuchnia powinna być przytulna, funkcjonalna i sam jej widok powinien nastrajać nas pozytywnie. Obecnie modne są relingi, sztuczne roślinki, plakaty ze śmiesznymi cytatami, zegary kuchenne  fara tablicowa. Wszystkie te elementy możemy z powodzeniem wkomponować do naszej kuchni. Dzięki temu zyska nowoczesnego, ale wciąż pozostanie przytulnym i ciepłym miejscem – sercem domu.

Sypialnia

W najnowszych trendach sypialnianych również królują grafiki oraz plakaty z nowoczesnymi grafikami. Co ciekawe, do łask wracają również tapety na całe ściany. Możemy na ścianie za łóżkiem umieścić tapetę np. z urokliwymi uliczkami Barcelony albo pójść o krok dalej i postawić na fototapetę. W sypialni warto zamontować kilka dekoracyjnych półek i postawić na nich kwiaty oraz plastikowe napisy w stylu „Sweet Home” albo „Ja&Ty”.

Łazienka

Odświeżenie wyglądu łazienki nie może obejść się bez świec i kadzidełek. Postawmy na świeczki w oryginalnych świecznikach i dopasujmy je kolorystycznie do łazienki. Kadzidełka nie powinny być zbyt intensywne, chcemy przecież odświeżyć wygląd naszej łazienki, a nie przytłoczyć się wszechobecnym zapachem piżma.

Salon

Jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To tutaj spędzamy najwięcej czasu, więc powinniśmy szczególnie zadbać o wygląd tego miejsca. Obecnie króluje minimalizm połączony z hygge, czyli duńską sztuką przytulnego dekorowania pomieszczeń. Pozbądźmy się wszystkich nieestetycznych dodatków i udekorujmy salon tak, jak zawsze marzyliśmy. Warto kupić dywan z krótkim włosem, ale możemy zaszaleć z kolorami. Modne są również cytaty typu „Home sweet home”.

Dodaj komentarz