Praca zdalna czy w biurze – co wybrać?

Zarówno praca zdalna jak i stacjonarna mają swoje plusy i minusy. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru pracy i osobistych predyspozycji. Jakiej pracy więc szukać, żeby pracowanie było nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością?

Mówi się, że najważniejsze to znaleźć taką pracę, żeby nie przepracować ani jednego dnia w życiu. Nie chodzi tu oczywiście o siedzenie w domu na bezrobociu. Sens tego powiedzenia jest mniej więcej taki, że jeśli człowiek robi to, co kocha to tak naprawdę nie pracuje. Kluczem do sukcesu jest więc znalezienie pracy zgodnej ze swoimi zainteresowaniami i pasją. Drugim krokiem będzie ustalenie, czy pracę chcesz wykonywać zdalnie czy w biurze.

Sama specyfika pewnych zawodów nie pozwala na wykonywanie ich zdalnie np. lekarz, pielęgniarka, budowlaniec albo pracownik ZOO z góry wiedzą, że w ich przypadku praca zdalna jest niemożliwa. Taki typ pracy dotyczy głównie pracowników biurowych i umysłowych. Niektóre firmy oferują prace całkowicie zdalne, inne udostępniają taką możliwość częściowo lub w wybrane dni. Jeśli masz dylemat jaki tryb pracy wybrać to zastanów się czego potrzebujesz, w jakiej jesteś sytuacji życiowej i na jakie wartości stawiasz w pracy.

Praca zdalna

Praca w domu lub w zaciszu własnego biura będzie idealnym rozwiązaniem dla rodziców małych dzieci, osób mieszkających za miastem lub po prostu dla tych, którzy najbardziej cenią sobie spokój i możliwość pełnego skupienia. Idealnie sprawdzi się to również w przypadku osób, które lubią same organizować sobie pracę, decydować o przerwach albo o godzinach pracy. Praca zdalna ma jednak swoje minusy. Wiele osób na dłuższą metę nie jest w stanie skupić się  we własnym domu, irytuje ich bałagan, naczynia w zlewie albo szczekający pies sąsiadów. Wyjściem z tej sytuacji jest wynajęcie małego biura, ale wtedy trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Mitem dotyczącym pracy zdalnej jest to, że można ją wykonywać praktycznie wszędzie. W zasadzie tak, ale przecież nie wszędzie można się skupić, a praca w kawiarniach czy restauracjach również generuje dodatkowe koszty.

Praca stacjonarna

Praca na miejscu w firmie zapewnia stały kontakt z ludźmi, wymianę myśli i doświadczeń. Dzięki temu można codziennie integrować się z kolegami i koleżankami w pracy i nawiązać przyjaźnie na lata. Na miejscu łatwiej o sprawiedliwy podział obowiązków oraz szybkie rozwiązywanie sytuacji konfliktowych. Taka praca narzuca również pewną dyscyplinę i wymusza rutynę, dzięki temu łatwiej rozplanować czas pracy tak, żeby pracować efektywnie.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne