„Przychodzi facet do lekarza” – recenzja

Kiedy niedawno w końcu udało mi się znaleźć chwilę wolnego czasu, przyszło mi do głowy, że moje wizyty w kinie uległy na przestrzeni ostatniego roku strasznemu zaniedbaniu i należy to jak najszybciej naprawić. Z powodu ograniczonychfunduszy zdecydowałam się jednak na kino online. Za sprawą znalezionej przezemnie strony online caly film Skoro pojawiła się okazja, pozostało tylko wybrać film. W założeniu miało bo być coś lekkiego, śmiesznego, ale z niebanalnym charakterem i ciekawą, nie do końca oczywistą historią, żeby nie zasnąć w połowie seansu.
W końcu wybór padł na graną obecnie komedię „Przychodzi facet do lekarza.” Dodam, że film bije we Francji rekordy popularności (prześcignął nawet „Krainę lodu” i „Hobbita”).
Kilka słów o fabule filmu – przedstawiony zostaje obraz trudnej przyjaźni lekarza Zvenki z hipochondrykiem Romainem Faubertem, który potrafi pojawiać się w najmniej oczekiwanych momentach – podczas uroczystości rodzinnej czy zabiegu operacyjnego. Kulminacją problemów jest okazanie przez Fauberta zainteresowania siostrą doktora Zvenki, który decyduje się na wprowadzenie w życie własnego, radykalnego planu wyleczenia hipochondryka. Jak nietrudno się domyślić, wydarzenia przybierają niespodziewany obrót.
Jakie są moje wrażenia? Film jest prosty, ale nie prostacki. Bazuje na utartych schematach i stereotypach, zastosowane rozwiązania są klasyczne i dość przewidywalne, ale nie na tyle, żeby nudzić. Gra aktorska moim zdaniem przeciętna, choć na pewno nie słaba i nużąca. Zdarzały się momenty naprawdę zabawne, choć czasem wkradało się też nieco monotonii i przewidywalności, co podkopywało cały efekt. Podsumowując – nieskomplikowany, prosty, acz dość przyjemny film dobry, jeśli chcemy na chwilę oderwać się od prozy życia codziennego bez oczekiwania na film najwyższej klasy. Myślę, ze szczególnie przypadnie do gustu wielbicielom kina francuskiego i specyficznego, francuskiego humoru.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne