Romans na wakacjach – o czym musisz pamiętać ?

Wakacje to idealny moment, żeby nawiązać romans. Ciepło, atmosfera wolności, beztroska, chwila zapomnienia i….wpadamy w sidła wakacyjnego romansu!

Romans na wakacjach nie dotyczy tylko singli. Podczas wakacji romansują wszyscy –  zarówno single, jak i Ci w związku. Oczywiście romansują wszyscy, ale dokładniej rzecz ujmując – wszyscy Ci, co chcą. Co wpływa na to, że niektórzy tak chętnie dają się porwać wakacyjnym romansom i o czym trzeba pamiętać, żeby romans był przygodą, ale tylko taką z dobrym zakończeniem ?

Romans na wakacjach – przygoda życia czy wielka wtopa?

Ludzie bardzo różnie podchodzą do kwestii wakacyjnych romansów. Niektórzy uważają je za coś, co lepiej żeby się przytrafiało innym, a pozostali bardzo chętnie nawiązują romansowe relacje. Szczególnie wakacje sprzyjają temu, żeby rozluźnić się i pozwolić sobie na nieco więcej. To, czy romans na wakacjach będzie przygodą życia, czy wielką klapą zależy tylko tak naprawdę od naszego podejścia. Mamy oczywiście decydujący głos w kwestii z kim teoretycznie nawiążemy romans, ale ciężko poznać dobrze drugą osobę w tak krótkim czasie. Poza tym inne wymagania mamy szukając partnera na niezobowiązującą seksualną relację, a inne jak chcemy znaleźć partnera na coś poważniejszego. Plusem  jest to, że nawet jeśli romans nie okaże się wielką przygodą to możemy szybko się spakować i wrócić do domu lub pojechać w inne miejsce. Rzadko jednak tak się dzieje. Najczęściej, jeśli znajdziemy kogoś, kto również szuka relacji bez zobowiązań ,to czeka nas naprawdę dobra zabawa. Osobom w związkach poleca się jednak powstrzymanie się od tego typu wakacyjnych rozrywek, chociaż ostateczna decyzja zależy zawsze od nas samych. Pamiętajmy, że wakacje skończą się szybciej niż myślimy i prędzej czy później trzeba będzie wrócić do normalnego życia.

Romans na wakacjach – o czym trzeba pamiętać?

Wakacyjna przygoda romansowa może być spontaniczna, ognista i namiętna. Powinna być jednak przede wszystkim bezpieczna. Kusić nas mogą różne osoby, ale pamiętajmy, że na pierwszym miejscu powinno zawsze stać nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy więc o zabezpieczeniach (nie chodzi tylko o niechcianą ciążę, warto pamiętać również o zabezpieczeniu przed ewentualna chorobą weneryczną – takiej pamiątki nikt na pewno nie chce przywieźć z wakacji) oraz o zachowaniu zdrowego rozsądku. 

Dodaj komentarz