Rosyjskie kosmetyki

Postanowiłam podzielić się z Wami moim odkryciem i być może kogoś z Was zachęcić do eksperymentowania, bo na własnym przykładzie przekonałam się, że warto.
Kto by pomyślał że nasz wschodni sąsiad będzie tworzył takie cuda. Od niedawna zaczęłam interesować się rosyjskimi kosmetykami. Odznaczają się naturalnym składem. Jednak sam fakt, mnogości certyfikatów świadczących o ekologicznym pochodzeniu ich składników nie spowodowałby tak dużego wzrostu zainteresowania, a jest ono spore. Co więcej, wydaje mi się że ciągle rośnie. Nie ma tygodnia bym nie natrafiła na kolejną zafascynowaną blogerkę recenzującą kolejny rosyjski wynalazek.
Zatem co było kluczem do sukcesu? Oczywiście, cena! Jest ona po prostu przystępna dla przeciętnego konsumenta. Zdążyłam się przyzwyczaić do wysokich cen naturalnych kosmetyków znanych marek. Gdzie prawdopodobnie płaciło się za markę. Tutaj jest inaczej. Duży szampon/odżywka (600ml) kupimy za 23zł, a maskę z bogatym składem za 28 zł. Kremy cenowo wyglądają bardzo podobnie. Specyfiki z bardziej skoncentrowanym składem nie przekroczą 70zł. Nieporównywalnie mało. Prawda?
Na pewno dużą wadą kosmetyków jest ich dostępność, a raczej brak dostępności w zwykłych drogeriach. W większych miastach można przeczesywać sklepy zielarskie lub te ze zdrową żywnością. W aptekach rosyjskich kosmetyków nie uświadczyłam. Ostatecznie zostaje allegro i coraz większa liczba sklepów internetowych z naturalnymi kosmetykami, które konkurują w organizowaniu przeróżnych dni rabatowych czy programów lojalnościowych. Dlatego fanpage takich sklepików warto polubić na facebooku. Okazji do zniżek jest sporo.
Dużą popularność zdobyły kosmetyki z serii Babuszki Agafii. Są to między innymi: Receptury Agafii (Receptury Babuszki Agafii), Apteczka Agafii, Trawy i Zioła Agafii, Kąpiel Agafii. Każda dziewczyna która zetknęła się ze słowem „włosomaniaczka” będzie znała babuszkę i jej najpopularniejszy produkt – drożdżową maskę do włosów. Kolejne znane rosyjskie marki, które osobiście polecam to Natura Siberica, Planeta Organica czy Organic Shop ze swoimi obłędnymi peelingami do ciała.
Skupiłam się na rosyjskich produktach, bo na nie natknęłam się w pierwszej kolejności. Oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o produktach indyjskich czy marokańskich. Indyjskie olejki Khadi potrafią zdziałać cuda z naszym ciałem i włosami.

Dodaj komentarz