Sprzątanie mieszkania w 15 minuta – tak, to możliwe!

Masz wrażenie, że ciągle sprzątasz, a w mieszkaniu nadal jest bałagan? Mimo Twoich wysiłków cały czas masz wrażenie, że można to zrobić lepiej? Tak, wszyscy znamy tę frustrację, kiedy każdy wieczór trzeba poświęcić na sprzątanie, a następnego popołudnia mieszkanie znowu wygląda tak, jakby nikt w nim nie kiwnął nawet palcem? A wszystkiemu jest winna zła organizacja przestrzeni.

Organizacja przestrzeni…termin brzmi dość obco, w końcu w swoim domu chcemy się czuć komfortowo, a nie organizować przestrzeń. A właśnie ta przestrzeń, odpowiednio zorganizowana, jest kluczowa, jeśli chcemy mieć w domu porządek i skrócić do minimum czas sprzątania.

Sprzątanie w 15 minut – wyrzuć to, co niepotrzebne

Największym błędem w organizacji przestrzeni jest gromadnica. Termin ten oznacza, że bez końca gromadzimy rzeczy, które na pewno, wedle naszego mniemania, nam się jeszcze przydadzą. Z czasem każde mieszkanie zacznie wyglądać niechlujnie, jeśli po kątach „walają się” rzeczy. Wtedy zamiast sprzątać na bieżąco najwięcej czasu schodzi nam na ciągłe organizowanie przestrzeni dla rzeczy „na później”. Zatem pierwszym krokiem do wymarzonego sprzątania mieszkania w 15 minut będzie pozbycie się rzeczy, których od dawna nie używamy. To dotyczy wszystkiego, rzeczy z kuchni, salonu, łazienki i ubrań, które zajmują większość miejsca, a nawet ich nie nosimy. Możemy ogłosić się w lokalnej grupie w internecie, że mamy zamiar zrobić „wielkie sprzątanie”. Na pewno znajdą się chętni, którzy uwolnią nas od problemu nadprogramowych rzeczy.

Sprzątanie w 15 minut – kosze i pojemniki

Kiedy już uczciwie pozbyliśmy się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, warto te, które zostały, dobrze uporządkować. Świetnie sprawdzą się do tego różnego rodzaju skrzynie, kosze i pojemniki. Dla ułatwienia możemy wszystkie opisać np. „dokumenty praca”, „zdjęcia”, „kable” itp. Dzięki temu na widoku będziemy mieli tylko estetyczne pojemniki, a sprzątanie ograniczy się do odłożenia rzeczy do konkretnych pojemników.

Sprzątanie w 15 minut – sprzątaj na bieżąco

Aby uniknąć wielkiego generalnego sprzątania tak naprawdę musimy poświęcić na sprzątanie… 15 minut dziennie. Codziennie wieczorem ogarnijmy każde pomieszczenie, odłóżmy rzeczy na miejsce a zabrudzenia przetrzyjmy mokrą ściereczką. Dzięki temu w weekend zostanie nam tylko odkurzanie, zmycie podłogi i ewentualnie pranie – bo wszystko inne robiliśmy na bieżąco w tygodniu.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne