Toksyczna relacja – jak ją poznać?

Toksyczne relacje nie należą niestety do zdrowych. Powodują, że na dłuższą metę czujemy się źle i jesteśmy nieszczęśliwi. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać taką relację. Po czym więc ją poznać i jak się przed nią obronić?

Toksyczna osoba to taka, która ma negatywny wpływ na nasze życie. Czujemy się przez nią źle, a ona czerpie poniekąd przyjemność z tego, że jesteśmy nieszczęśliwi. Toksycznej osoby nie można porównać do wampira energetycznego, który żeruje na nas i naszych emocjach, ale niestety schemat działania jest podobny. Toksycznej osobie nie zależy na tym, żebyśmy byli szczęśliwi w pełnym tego słowa znaczeniu. Jedyne szczęście jakie dopuszcza to takie, które będzie od niej w pełni uzależnione. Toksyczną osobę poznamy po tym, że kiedy próbujemy odciąć się od jej negatywnego wpływu, wtedy oplata nas jeszcze bardziej.

Toksyczna relacja – czym jest?

Toksyczna relacja opiera się na tym, że jedna osoba jest niejako uzależniona od drugiej, ale niestety nie zawsze ma tego świadomość. Nie jest łatwo rozpoznać toksyczną relację, zwykle dopiero z perspektywy czasu jesteśmy w stanie ocenić, że to nie była zdrowa relacja. Mając jednak wiedzę, czym jest toksyczna relacja, możemy chociaż spróbować zastanowić się, czy nie ma takiej w naszym życiu.

Zastanówmy się, czy mamy w swoim gronie osobę, przy której czujemy się rozdarci emocjonalnie. To znaczy czujemy się źle, ale coś nas do tej osoby ciągnie. To może być właśnie uzależnienie od drugiej osoby, które cechuje toksyczną relacje.

Po drugie, zastanówmy się, czy kiedykolwiek czuliśmy, że ktoś radzi nam źle i dba tylko o swój interes, a mimo to baliśmy się przeciwstawić? Jeśli tak, to niestety wpadliśmy w sidła toksycznej relacji.

Toksyczna relacja przynosi korzyść tylko jednej osobie. Taka toksyczna osoba potrafi latami sterować nami tak, że postępujemy dokładnie jak nam zagra. Takie osoby są najczęściej niedojrzałe emocjonalnie albo zwyczajnie dbają tylko o siebie. Kierują naszym postępowaniem i życiem tak, żeby osiągnąć z tego maksymalną korzyść. Często robią to pod płaszczykiem opieki nad nami, głównie po to, żeby właśnie uzależnić nas od siebie.

Toksyczna relacja – jak się od niej uwolnić?

Niestety jest tylko jedna droga uwolnienia się z toksycznej relacji. Taką znajomość trzeba jak najszybciej zakończyć, ponieważ toksyczne osoby się nie zmieniają. Zakończmy taką relację definitywnie, bo dopiero wtedy poczujemy się naprawdę wolni i będziemy w stanie zobaczyć, jak negatywny wpływ miało na nas to, że tkwiliśmy w toksycznej relacji.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Strony internetowe Szczecin Psycholog Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne