Ubranie do teatru – na co warto postawić?

Trzeba uczciwie przyznać, że w dzisiejszych czasach częściej chodzimy do kina niż do teatru. Teatr wielu osobom nie kojarzy się z rozrywką, raczej z czymś sztywnym, gdzie obowiązują określone zasady. To prawda, teatr zdecydowanie różni się od kina, ale nie jest to absolutnie jego wadą.

Teatr faktycznie jest rozrywką inną niż kino, to sztuka na wysokim poziomie. Nie prawdą jest, że tylko niektórzy będą dobrze się bawili w teatrze. W kinie też przecież nie zawsze dobrze się bawimy, zdarza się, że chodzimy do kina na dramaty albo filmy oparte na faktach. Akceptujemy to, że po wyjściu z kina możemy doświadczać różnych uczuć i emocji. Jednak brak bezpośredniego kontaktu z aktorami powoduje, że nasze uczucia są stłumione i dotykają nas lżej. W teatrze uczestniczymy w sztuce „na żywo”, więc odbiór przedstawienia i nasze doświadczanie emocji jest zupełnie inne. Stąd wiele osób nie chce chodzić do teatru, myśląc, że ten rodzaj sztuki nie jest dla niego. Niektórzy martwią się jeszcze tym, że nie są pewni czy mają odpowiednie ubranie do teatru. Oto kilka podpowiedzi, bo jeśli jest problem, to szybko trzeba znaleźć rozwiązanie.

Ubranie do teatru – co musisz wiedzieć ?

Kwestia ubrania do teatru wbrew pozorom jest bardzo ważna. Wyjście do kina pozostawia dowolność w kwestii ubioru, natomiast teatr rządzi się nieco innymi prawami. Do teatru powinniśmy ubrać się  elegancko i z klasą. Panowie mogą założyć dżinsy, ale wtedy na górę wybieramy marynarkę. Panie mają tutaj większe pole manewru –  klasyczne sukienki (letnie i zwiewne niestety nie będą pasowały), długość za kolano. Mogą to być również czarne spodnie rurki i marynarka lub eleganckie spodium. Kolejna zasada jest taka: ubranie do teatru powinno być czyste, wyprasowane. Dlatego ubrania najlepiej przygotować sobie dzień wcześniej, wtedy unikniemy stresu, kiedy godzinę przed wyjściem okaże się, że bluzka ma plamę albo spodnie trzeba wyprasować.

Ubranie do teatru – czy zawsze tak samo?

Jeśli wybieramy się na przedstawienie teatrów amatorskich lub luźny występ sceniczny np. na scenie Starego Miasta, wtedy w kwestii ubioru możemy pozwolić sobie na dużo więcej luzu. Żeby wesprzeć artystów możemy założyć np. koszulki z logo teatru albo z ciekawymi cytatami ze sztuki, która właśnie jest wystawiana.

Dodaj komentarz