Zadbaj o dobre relacje w małżeństwie

Ludziom często wydaje się, że pracować trzeba tylko nad tym, co może przynieść nam wymierne korzyści. Wymierne, czyli takie, które da się zmierzyć np. finansowo lub zawodowo. Często zapominamy o tym, że tym, o co najbardziej powinniśmy dbać jest nasz związek.

Na początku wspólnej drogi małżonkowie nie muszą się starać. Dlaczego? Ponieważ na początku zawsze jest dobrze. Jesteśmy szczęśliwi, przepełnieni endorfinami. Niestety, z biegiem lat okazuje się, że ten początkowy stan szczęścia i euforii znika, zastępowany przez codzienną gonitwę, obowiązki, zobowiązania finansowe i opiekę nad dziećmi. Małżonkowie oddalają się od siebie, skupiając się na wszystkim, tylko nie na dobrych relacjach w małżeństwie. Dzieje się tak dlatego, że drugą osobę zaczynamy traktować jako coś danego nam raz na zawsze. Jeśli jesteśmy pewni, że druga osoba i tak przy nas będzie, to dlaczego mamy się starać? Otóż niestety, takie myślenie prowadzi tylko do niechybnego rozpadu małżeństwa. A tego przecież absolutnie nie chcemy.

Rozmowa

Nigdy nie zapominajmy o tym jak ważna jest rozmowa. To dzięki niej utrzymujemy relacje na bardzo dobrym poziomie. Jeśli poświęcimy godzinę dziennie na rozmowę z małżonkiem to już po tygodniu zauważymy, że nasze relacje uległy znaczącej poprawie. Jest tylko jeden warunek – nie rozmawiamy o dzieciach, rachunkach, wyjazdach ani wszystkich innych obowiązkach. Możemy porozmawiać o naszych planach na przyszłość, marzeniach, tym, gdzie chcielibyśmy pójść, albo co zjeść. Możecie zagrać w grę „temat w słoiku”. Na początku miesiąca piszecie 20 karteczek, na każdej po jednej propozycji tematu do rozmów np. „wyjazd do Afryki” i wrzucanie do słoika. Każdego wieczoru losujcie jeden temat i puśćcie wodzę fantazji.

Szacunek

To nie jest tak, że jeśli nie krzyczymy na drugą osobę lub nie wyzywamy to zawsze okazujemy jej szacunek. Prawda jest taka, że szacunek to przede wszystkim poszanowanie pracy drugiej osoby, jej czasu i tego, co dla niej ważne. Jeśli wiemy, że małżonkowi bardzo zależy na porządku w domu, a my absolutnie o niego nie dbamy, to okazujemy tym brak szacunku drugiej osobie. Tak samo jeśli realizujemy tylko własne cele i marzenia, nie dając szansy na to naszemu małżonkowi, to kolejny raz okazujemy brak szacunku. Pamiętajmy, że szacunek jest bardzo ważny, jeśli chcemy zadbać o dobre relacje w małżeństwie.

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Budownictwo komercyjne warszawa budowa budynków mieszkalnych Baufirma Stan surowy Baufirmen Brückenbau Brückenbau Abriss des Gebäudes Bau von Wohngebäuden Komplexer buil von gebäuden Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Sklep motoryzacyjny Części samochodowe po VIN Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Regeneracja stawów Regeneracja stawów Strony internetowe Szczecin Projektowanie stron internetowych Szczecin Psycholog Szczecin Psychoteriapia Szczecin Psycholog Szczecin Szkolenia tpm Pozycjonowanie stron internetowych Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz Pozycjonowanie stron internetowych Legionowo Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk Pozycjonowanie stron internetowych Gdynia Pozycjonowanie stron internetowych Gliwicie Pozycjonowanie stron internetowych Katowice Pozycjonowanie stron internetowych Kielce Pozycjonowanie stron internetowych Kołobrzeg Pozycjonowanie stron internetowych Koszalin Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa Pozycjonowanie stron internetowych Wrocław Pozycjonowanie stron internetowych Zamość Pozycjonowanie stron internetowych Kraków Pozycjonowanie stron internetowych Lublin Pozycjonowanie stron internetowych Łódź Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn Pozycjonowanie stron internetowych Opole Pozycjonowanie stron internetowych Poznań Pozycjonowanie stron internetowych Rzeszów Pozycjonowanie stron internetowych Sopot Pozycjonowanie stron internetowych Świnoujście Pozycjonowanie stron internetowych Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Toruń Pozycjonowanie stron internetowych Zielona góra Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie Pozycjonowanie stron SEO Pozycjonowanie sklepów internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne Blog Blog Blog Blog Blog Blog Blog Łóżka big bag na gruz dresy damskiez Adwokat Warszawa