Związek z kolegą/koleżanką z pracy – czy jest możliwy?

Miłość nie wybiera. Nie możemy zmusić serca do kochania ani do niekochania. Mamy jednak wpływ na to z kim zaczynamy flirtować albo kogo zaprosimy na randkę. Niektórzy uważają, że praca jest świetnym miejscem na znalezienie swojego obiektu westchnień. Jak jednak jest naprawdę? I czy związek z kolegą/koleżanką z pracy jest możliwy?

W pracy spędzamy znaczną część swojego czasu. Nic więc dziwnego, że zdarza się, że kolega lub koleżanka z pracy wpadną nam w oko. Wspólna praca stwarza wiele możliwości nawiązania bliższego kontaktu – wspólne projekty, wiele tematów na ciekawe rozmowy oraz sytuacyjne poczucie humoru.  Nie ma co ukrywać, że praca łączy ludzi. Spędzając ze sobą tyle czasu po prostu nie możemy nie żywić do siebie żadnych uczuć, czy to pozytywnych, czy negatywnych. Często jest to zwykła sympatia, która po pewnym czasie zamienia się w zauroczenie. Poza tym przeróżne imprezy integracyjne, wyjścia na miasto ze znajomymi z pracy sprzyjają rozluźnieniu atmosfery i właśnie wtedy zaczynamy patrzeć na koleżankę/kolegę jak na kogoś więcej.

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie czy związek z kolegą/koleżanką z pracy jest możliwy. Wiele tak naprawdę zależy od nas samych, od tego jak podejdziemy do tej relacji. Na pewno będziemy musieli pokonać kilka przeszkód po drodze, warto więc się zastanowić, czy opłaca się nam angażować się w taką relację.

Związek z kolegą/koleżanką z pracy – czy warto?

Wchodząc w związek z koleżanką/kolegą z pracy musimy liczyć się z tym, że nadal będziemy musieli wspólnie pracować. Sytuacja komplikuje się, jeśli któreś z nas jest szefem/kierownikiem drugiego. Wtedy praca może stwarzać wiele trudności, poza tym ciężko nam będzie obiektywnie ocenić ukochaną/ukochanego. Może się okazać, że nie jesteśmy w stanie razem pracować. I co wtedy? Jeśli na początku związku pojawi się zgrzyt kto w razie czego powinien odejść z pracy, wtedy możemy spodziewać się, że związek raczej nie ma przyszłości. Jeśli jednak zależy nam na znalezieniu kompromisowego rozwiązania, wtedy dobrym wyjściem z sytuacji będzie poproszenie przełożonego/dyrektora o przeniesienie do innego działu.

Trzeba również wciąż pod uwagę jeszcze dwa aspekty. Czy poradzimy sobie spędzając ze sobą tyle czasu, w pracy i poza pracą? Taki związek ma niestety spore szanse na szybkie wypalenie się, ponieważ osoby, które nie mają własnej przestrzeni szybciej zaczynają w związku się dusić. Po drugie, zakładając najbardziej czarny scenariusz, co jeśli związek jednak nie przetrwa, a nadal trzeba będzie razem pracować? Czy będziemy umieli zdystansować się na tyle, żeby dalej razem pracować?

Leave a Comment

Firma budowlana Stan surowy Firma budowlana Usługi budowlane Budowa wieżowców Budownictwo komercyjne warszawa budowa budynków mieszkalnych Baufirma Stan surowy Baufirmen Brückenbau Brückenbau Abriss des Gebäudes Bau von Wohngebäuden Komplexer buil von gebäuden Bluzki Bluzy Leginsy i spodnie Bluzki i body spudniczki sukienki Służebność przesyłu Wrocław fotograf na chrzest lublin fotograf ślubny lublin fotograf na chrzest lublin fototapety Naklejki 3D fototapety oklejanie witryn szkło we wnętrzach Plakaty Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Modernizacja węzłów cieplnych Audyt energetyczny przedsiębiorstwa Certyfikat energetyczny Audyt przedsiębiorstwa Szelki dla psa szelki dla psa szelki guard części samochodowe akumulatory Oleje silnikowe Filrty olejowe aleternatory samochodowe Rozruszniki samochodowe Klocki i tarcze samochodowe rozrządy Świece zapłonowe pompy samochodowe Sprzężyny i amortyzatory Kosmetyki samochodowe elektryka samochodowa Części zamienne do samochodów akumulatory samochodowe Oleje samochodowe Filrty paliwa Układ hamulcowy Kompletne rozrządy silnikowe Zawieszenie samochodowe Świecie Alternator samochodowy Pompy paliwa Rozrusznik samochodowy Elektryka samochodowa Kosmetyki do samochodów Sklep motoryzacyjny Części samochodowe po VIN Regeneracja stawów Regeneracja stawów flebologia Regeneracja stawów Regeneracja stawów Strony internetowe Szczecin Projektowanie stron internetowych Szczecin Psycholog Szczecin Psychoteriapia Szczecin Psycholog Szczecin Szkolenia tpm Pozycjonowanie stron internetowych Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz Pozycjonowanie stron internetowych Legionowo Pozycjonowanie stron internetowych Gdańsk Pozycjonowanie stron internetowych Gdynia Pozycjonowanie stron internetowych Gliwicie Pozycjonowanie stron internetowych Katowice Pozycjonowanie stron internetowych Kielce Pozycjonowanie stron internetowych Kołobrzeg Pozycjonowanie stron internetowych Koszalin Pozycjonowanie stron internetowych Warszawa Pozycjonowanie stron internetowych Wrocław Pozycjonowanie stron internetowych Zamość Pozycjonowanie stron internetowych Kraków Pozycjonowanie stron internetowych Lublin Pozycjonowanie stron internetowych Łódź Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn Pozycjonowanie stron internetowych Opole Pozycjonowanie stron internetowych Poznań Pozycjonowanie stron internetowych Rzeszów Pozycjonowanie stron internetowych Sopot Pozycjonowanie stron internetowych Świnoujście Pozycjonowanie stron internetowych Szczecin Pozycjonowanie stron internetowych Toruń Pozycjonowanie stron internetowych Zielona góra Pozycjonowanie stron www Pozycjonowanie Pozycjonowanie stron SEO Pozycjonowanie sklepów internetowych Prace plastyczne Zajęcia plastyczno-techniczne Ćwiczenia sensroryczne Zabawy edukacyjne Rolkowe inspiracje Tależykowe inspiracje Artykuły edukacyjne Pojemniki fermentacyjne Blog Blog Blog Blog Blog Blog Blog Łóżka big bag na gruz dresy damskiez Adwokat Warszawa